جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۷۶ هزار نهال جنگلی حرا در سواحل استان بوشهر کاشته شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۷۶ هزار نهال جنگلی حرا در سواحل استان بوشهر کاشته شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: سازمان‌های مردم نهاد در عرصه محیط زیست نقش مهمی در کاشت نهال حرا دارند بگونه‌ای که امسال ۷۶ هزار اصله نهال در سواحل جنوبی و مرکزی بوشهر کشت کرده‌اند.

۷۶ هزار نهال جنگلی حرا در سواحل استان بوشهر کاشته شد

 

حسین دلشب در نشست با سازمان‌های مردم نهاد عرصه محیط زیست استان بوشهر با اشاره به نقش مهم این سمن‌ها در توسعه فعالیت‌ها از انعقاد تفاهم‌نامه شورای اسلامی استان بوشهر با  اداره کل حفاظت محیط زیست خبرداد و  اظهار داشت: این تفاهم نامه به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های بالقوه برای ارتقای وضعیت حفاظت محیط زیست،  به منظور تسریع و تسهیل در تحقق اصل 50 قانون اساسی ، حسن انجام وظایف قانونی دستگاههای اجرایی ذیربط در چارچوب قوانین و مقررات منعقد شده است.
وی با تاکید بر حسن همکاری واحدهای تابعه این اداره کل با شورای اسلامی در انجام وظایف نظارتی خاطر نشان کرد: برگزاری کارگاههای آموزشی برای اعضاء شورای اسلامی با هدف تبیین ضرورت و اهمیت اتخاذ اقدامات حفاظت از محیط زیست از طریق شوراها، تهیه منابع آموزش علمی،کاربردی متناسب با کارکرد شورای اسلامی و ارسال رایگان به آنها از اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، همکاری با این اداره کل برای جلوگیری از فعالیت کلیه واحدهای آلوده کننده محیط زیست را از اهداف این تفاهم‌نامه دانست و افزود: ارائه طرح‌هایی برای حفاظت از محیط زیست از جمله در زمینه آب، هوا و خاک علی الخصوص پدیده ریزگردها در نواحی شمال تا جنوب استان و  همکاری شوراهای اسلامی روستاها با ادارات حفاظت محیط زیست در حل دعاوی روستاییان از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.
دلشب همکاری موثر در حفاظت از مناطق چهارگانه محیط زیست شامل پارک ملی، آثار ملی طبیعی، پناهگاههای حیات وحش، و مناطق حفاظت شده و جلوگیری از تخریب اراضی ملی با در نظر گرفتن سیاست‌ها و راهبردهای سازمان حفاظت محیط زیست را از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه دانست.
وی با تاکید بر همکاری در امر آموزش حفاظت از محیط زیست به شهروندان و روستاییان گفت: همکاری به منظور نظارت بر رفع آلودگی ناشی از فعالیت واحدهای تولیدی آلاینده در محدوده شهری و روستایی با رعایت قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست امری مهم و ضروری است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با تاکید بر توجه به اخلاق زیست محیطی، درختان را نبض زمین  دانست و گفت: جنگل‌های حرا دارای ویژگی‌های منحصر بفردی هستند که جایگاه مهمی در این عرصه دارد.
دلشب با بیان اینکه کاشت نهال حرا در سواحل استان بوشهر مورد توجه سازمان‌های مردم نهاد است خاطر نشان کرد: سازمان‌های مردم نهاد در عرصه محیط زیست نقش مهمی در کاشت نهال حرا دارند  بگونه‌ای که امسال 76 هزار اصله نهال در سواحل جنوبی و مرکزی بوشهر کشت کرده‌اند.
وی بیان کرد:  20 هزار اصله نهال حرا در جنوب استان و 56 هزار راس نهال در نواحی ساحلی مرکز بوشهر توسط سازمان های مردم نهاد محیط زیستی به کاشت رسیده و انتظار می‌رود در شمال استان هم همکاری و تعامل لازم سازمان های مردم نهاد، شهروندان و روستاییان و همچنین سازمان‌های مردم نهاد محیط زیستی شمال استان را داشته باشیم.