جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۹

۷۵۰ مبلغ در ماه محرم به نقاط مختلف استان بوشهر اعزام می‌شوند - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

۷۵۰ مبلغ در ماه محرم به نقاط مختلف استان بوشهر اعزام می‌شوند

مدیرکل تبلیغات استان بوشهر گفت: در ماه محرم برنامه‌های مهمی در عرصه‌های مختلف فرهنگی در بوشهر تدوین شده که در این راستا ۷۵۰ مبلغ به نقاط مختلف استان اعزام می‌شود.

۷۵۰ مبلغ در ماه محرم به نقاط مختلف استان بوشهر اعزام می‌شوند

 

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی در همایش طلایه‌داران تبلیغ در استان بوشهر با بیان اینکه شبکه تبلیغ نقش مهمی در حوزه‌های مختلف دارد اظهار داشت: یکی از رسالت‌های مهم شبکه تبلیغ در ماه محرم تبیین فلسفه قیام عاشورا است که این مهم در ابعاد گوناگون باید تحلیل و بررسی شود.
وی الگو سازی و نهادینه کردن فرهنگ عاشورا در جامعه را یکی از رسالت‌های مهم مبلغان دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به جایگاه روحانیت و طلاب در جامعه این شبکه مهم تبلیغی باید از فرصت ماه محرم در نهادینه کردن فرهنگ عاشورا در جامعه استفاده کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از اعزام 750 مبلغ و  روحانی به نقاط مختلف استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: 150  مبلغ در استان بوشهر و مابقی از حوزه‌های علمیه دیگر نقاط کشور تامین شده است.
سروستانی با تاکید بر اینکه مقابله با آسیب‌های اجتماعی یکی از رسالت‌های مبلغان در ایام ماه محرم است افزود: در ایام ماه محرم برنامه‌های مهمی در عرصه‌های مختلف فرهنگی در استان بوشهر تدوین شده است.
وی با اشاره به اینکه  تبیین نهضت عاشورای حسینی از برنامه‌های مهم مبلغان است خاطرنشان کرد: در ایام ماه محرم فرهنگ ولایت‌مداری و ترویج فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر باید مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر پرداختن به اهداف قیام عاشورا، ولایت‌پذیری ، بررسی آسیب‌های اجتماعی و تبیین نقش خانواده در اسلام را از اولویت‌های تبلیغی دانست.
سروستانی با بیان اینکه در ترویج سبک زندگی حسینی باید به مسائل اجتماعی توجه شود افزود: امروز در توجه به امور اجتماعی توجه به آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد، فسادهای اخلاقی و حاشیه‌نشینی حائز اهمیت است.
وی با بیان اینکه ارائه راهکارهای لازم برای رفع آسیب‌های اجتماعی از مهم‌ترین اهداف مبلغان در ایام ماه محرم است، گفت: از ظرفیت فضای مجازی برای این منظور و در رفع آسیب‌های اجتماعی استفاده می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه از خرافات در مراسم‌های ماه محرم باید جلوگیری شود، افزود: یکی از اهداف دشمن ترویج شبهات انگلیسی در محافل و مجالس عزای امام حسین(ع) است که باید در این راستا بصیرت‌افزایی شود