سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

۷۴۰ قایق صیادی استان بوشهر برای صید میگوی راهی دریا می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

۷۴۰ قایق صیادی استان بوشهر برای صید میگوی راهی دریا می‌شوند

معاون صید و بنادر ماهیگیری استان بوشهر گفت: با تعیین زمان فصل صید میگوی یک‌هزار ۸۰۰ صیاد استان بوشهر فردا با ۷۴۰ قایق صیادی برای صید میگو راهی دریا می‌شوند.

۷۴۰ قایق صیادی استان بوشهر برای صید میگوی راهی دریا می‌شوند

 

عباس‌ آهنگرمقدم در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه صید میگو از فردا در آب‌های خلیج‌فارس آغاز می‌شود، اظهار داشت: براساس مصوبه کمیته مدیریت صید استان بوشهر از چهارم مرداد برای قایق‌ها و از ششم مرداد برای لنج‌ها، صید میگو در پهنه خلیج‌فارس در استان بوشهر آزاد است.
وی با اشاره به اینکه حدود یک‌هزار و 800 صیاد بر روی قایق‌های صیادی فعالیت می‌کنند، گفت: از یک‌هزار و 475 قایق در استان بوشهر 740 فروند آن‌ها مجوز صید دارند که می‌توانند در صید میگو فعالیت کنند و مابقی به سبب نداشتن مجوز صید نمی‌توانند در این نوع فعالیت مشارکت کنند.
معاون صید و بنادر ماهیگیری استان بوشهر بااشاره به اینکه مجوز صید قایق‌ها 24 ساعته است، افزود: قایق‌ها پس از 24 ساعت باید دوباره به اسکله برگردند و با تامین نیازهای خود دوباره فردا به مدت 24 ساعت راهی دریا شوند.
آهنگرمقدم به صید لنج‌ها اشاره کرد و افزود: 494 لنج صیادی از ششم مردادماه با حدود 5 هزار صیاد برای صید میگو دل به آبیِ خلیج‌فارس می‌زنند تا از این خوان پر برکت روزی بگیرند.
وی با بیان اینکه معمولاً دوره‌ آزادسازی صید میگو 40 تا 45 روز است، خاطرنشان کرد: زمان خاتمه صید پس از بررسی‌ گروه‌های گشت تحقیقات دریایی، اعلام می‌شود.
معاون شیلات استان بوشهر با بیان اینکه هشت نقطه‌ حساس و منطقه برای صید میگو ممنوع اعلام شده است، تصریح کرد: این نقاط ممنوع صید میگو به صیادان اعلام شده که شامل پنچ نقطه زیستگاه مصنوعی و سه نقطه ذخیرگاه طبیعی آبزیان است.
آهنگرمقدم با بیان اینکه یک‌هزار و 166 شناور در 40 روز در استان بوشهر، یک‌هزار و 337 تن میگو صید کردند، افزود: کارشناسان پژوهشکده میگو پیش‌بینی می‌کنند بیش از سال گذشته به میزان حدود 2 هزار تن میگو در استان بوشهر صید شود.