جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۷۳ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های مشاغل خانگی استان بوشهر پرداخت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۷۳ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های مشاغل خانگی استان بوشهر پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: از ۷۶ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی استان بوشهر ۷۳ میلیارد ریال آن برای اجرای ۵۳۱ طرح پرداخت شد.

۷۳ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های مشاغل خانگی استان بوشهر پرداخت شد

 

حمید رضا پناه  در آیین جشنواره تعاونی‌های برتر استان بوشهر با بیان اینکه تعاونی نقش مهمی در حوزه اقتصاد و اشتغال‌زایی دارند اظهار داشت: تعاونی‌ها موتور محرکه اقتصاد جامعه است که نهضت تعاون 180 سال پیش رقم خورد.
وی با بیان اینکه  در استان بوشهر 2 هزار و 739 تعاونی در بخش‌های مختلف تشکیل شده تصریح کرد: در استان بوشهر تاکنون 2 هزار و 739 تعاونی با 606 هزار نفر عضو تشکیل شده که در این راستا 67 هزار فرصت شغلی در حوزه تعاون ایجاد شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه 885تعاونی استان بوشهر در بخش خدمات فعالیت می‌کنند تصریح کرد:  بیشترین تعاونی‌های استان بوشهر در بخش خدمات، کشاورزی و صنعت تشکیل است.
پناه با اشاره به اینکه بشترین تعاونی‌ها  در شهرستان بوشهر تشکیل شده خاطر نشان کرد:  بیشترین تعاونی‌ها در شهرستان‌های بوشهر با 530 تعاونی، دشتی 436و دشتستان 346 تعاونی شکل گرفته است.
وی آموزش را از برنامه‌های کلیدی اداره کل تعاون استان بوشهر دانست و گفت: پارسال در این راستا 26هزار و 685 نفر ساعت از اعضای تعاونی‌ها  آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با تاکید بر توسعه مشاغل خرد و خانگی افزود:از 76 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی استان بوشهر 73 میلیارد ریال آن برای اجرای 531 طرح پرداخت شد.
در این مراسم از 9 تعاونی برتر در بخش کارآفرینی، ساخت مسکن، صنایع دستی، خدمات کشاورزی، خدمات بندری، صیادی، تعاونی مصرف، خدمات رسانی به دهیاری و حوزه دانش بنیان استان بوشهر تجلیل شد.