جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

۷۰ درصد قطعات صنایع پتروشیمی در داخل کشور ساخته می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۷۰ درصد قطعات صنایع پتروشیمی در داخل کشور ساخته می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران گفت: توانمندی متخصصان داخلی در ساخت تجهیزات، نصب و راه‌اندازی صنایع پتروشیمی افزایش یافته، به‌گونه‌ای که ۷۰ درصد قطعات صنایع پتروشیمی در داخل ساخته می‌شود

۷۰ درصد قطعات صنایع پتروشیمی در داخل کشور ساخته می‌شود

 

 مرضیه شاهدایی  در مراسم افتتاح هشتمین نمایشگاه نفت، گاز پالایش و پتروشیمی در عسلویه بر عزم جدی صنعت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای حمایت از تولیدات داخای تاکید کرد و اظهار داشت: به موازات رشد صنعت نفت، برای قطع وابستگی به کشورهای خارجی با تشکیل کارگروه‌ها و بازنگری در قراردادها از توان داخلی در ساخت پالایشگاه و صنایع دیگر بیشتر استفاده می‌شود.
معاون وزیر نفت با اشاره به توانمندی متخصصان داخلی در عرصه ساخت تجهیزات  صنایع پتروشیمی تصریح کرد: توانمندی متخصصان داخلی در  ساخت تجهیزات، نصب و راه‌اندازی صنایع پتروشیمی افزایش یافته بگونه‌ای که 70 درصد قطعات صنایع پتروشیمی در داخل ساخته می‌شود.
مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران با بیان اینکه توان نیروهای داخلی در ساخت تجهیزات پتروشیمی بسیار اندک بود افزود: در  راه‌اندازی پتروشیمی آبادان و تبریز نیروهای داخلی هیچ دخالتی نداشتند بگونه‌ای که حتی اسکلت فلزی این صنایع هم خارجی‌ها می‌ساختند.
شاهدایی  با اشاره به اینکه رشد قابل توجهی در صنایع پتروشیمی کشور ایجاد شده گفت: صنایع پتروشیمی در کشور آنقدر رشد داشته که  تجهیزات واحدهای الفین، اوره و آمونیاک بجز اندکی تجهیزات خاص همه در داخل کشور ساخته شده است.
معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه مشاوران، پیمانکاران، متخصصان و مجریان صنایع پتروشیمی همه ایرانی هستند تصریح کرد: هیئت‌های خارجی که از سایت‌های پتروشیمی بازدید می‌کنند تعجب می‌کنند از نیروهای خارجی استفاده نمی‌شود و از توان متخصصان داخلی بهره برداری می‌شود.
مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران باتاکید بر فراهم شدن تمهیدات لازم برای تسریع در تامین تجهیزات مورد نیاز صنایع پتروشیمی گفت: از سازندگان تجهیزات مختلف پتروشیمی داخلی انتظار می‌رود در ساخت تجهیزات تسریع کنند تا در رقابت‌های مختلف سربلند بیرون بیایم.
شاهدایی تاکید کرد: دنیای امروز دنیای رقابت است و سازندگان داخلی در این عرصه بیشتر تلاش کنند.