سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

۷۰۰ طرح اقتصاد مقاومتی در روستاهای استان بوشهر اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۷۰۰ طرح اقتصاد مقاومتی در روستاهای استان بوشهر اجرا می‌شود

رئیس بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: در راستای اجرای طرح‌های اقتصادی مقاومتی امسال ۷۰۰ طرح در زمینه‌های مختلف تولیدی و اشتغال‌زایی در روستاهای استان بوشهر اجرا می‌شود.

۷۰۰ طرح اقتصاد مقاومتی در روستاهای استان بوشهر اجرا می‌شود

 

 

ذالفقار عباسی‌فر با بیان اینکه طرح‌های ساخت مسکن در نقاط محروم ویژه مددجویان و نیازمندان استان بوشهر اجرایی شده اظهار داشت: در اجرای این طرح بیش از یک‌هزار واحد مسکونی در نقاط روستایی و محروم استان بوشهر ساخته می‌شود که اکنون روند اجرایی مطلوبی دارد.
وی با تاکید براینکه حضور سپاه در عرصه های گوناگون بر اساس نیاز جامعه اسلامی تعریف می‌شود تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر اساس رسالت و مأموریت ذاتی خود جایی که تهدیدی متوجه نظام و انقلاب شود حضور پیدا می‌کند.
وی افزود: سپاه در عرصه‌ها مختلفی همچون دفاع مقدس، سازندگی، علمی پژوهشی، بهداشتی و درمان حضوری مؤثر و چشم‌گیر داشته است که از برکات نظام محسوب می‌شود.
مسئول بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با تاکید بر بستری لازم برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی افزود: سپاه پاسداران از نخستین مجموعه‌های است که به‌صورت میدانی و اجرایی در  تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب در راستای اقتصاد مقاومتی در سه حوزه گفتمان سازی، بسترسازی و حمایت از تولید کندگان حضور پیداکرده است.
عباسی‌فر با بیان اینکه گفتمان سازی، آگاه‌سازی، فرهنگ‌سازی و نهادین کردن گفتمان اقتصاد مقاومتی در راستای افزایش تولید امری بسیار ضروری است افزود: اعزام گروهای جهاد در قالب اساتید، دانشجویان و دانش آموزان، مهندسان، کارگاهای آموزشی، همایش‌ها علمی و فعالیت  تخصص ازجمله این کارها است.
وی با بیان این‌که امروز تهدید در عرصه اقتصاد مقاومتی نمایان شده است و خط مقدم نبرد در این عرصه روستاها است، تاکید کرد: مهم‌ترین شاخصه اقتصاد مقاومتی بر پایه تولید استوار است که روستاها اصلی‌ترین مرکز تولید هستند.
رئیس بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با تاکید بر کارهای زیربنایی در موضوعات فرهنگی آموزشی، بهداشتی خاطرنشان کرد: ساخت حسینیه، خانه عالم، سوله، خانه بهداشت و کمک به افراد کم برخوردار برای جلوگیری از مهاجرت روستایی و کاهش ناهنجاری‌ها ازکارهای زیربنایی است.
عباسی‌فر از اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در روستاهای استان بوشهر خبرداد و افزود: در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در راستای ایجاد کارگاه‌های کوچک زودبازده بعد از آموزش و مشاوره به علاقه‌مندان در عرصه‌های مختلف صنایع محصولات کشاورزی، پرورش زنبورعسل، طرح‌های آبزی‌پروری، تولید قارچ خوراکی سالانه به بیش از 700 طرح با پرداخت تسهیلات لازم اجرا می‌شود.