سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

۷۰۰ شناور صیادی در آب‌های شهرستان بوشهر در صید میگو مشارکت دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

۷۰۰ شناور صیادی در آب‌های شهرستان بوشهر در صید میگو مشارکت دارند

۷۰۰ شناور صیادی در آب‌های شهرستان بوشهر در صید میگو مشارکت دارند

۷۰۰ شناور صیادی در آب‌های شهرستان بوشهر در صید میگو مشارکت دارند

 مدیر شیلات شهرستان بوشهر گفت: با آغاز صید میگو، مجوز صید در محدوده‌ آبهای خلیج فارس در شهرستان بوشهر برای ۷۰۰ شناور قایق و لنج مجوز صید میگو صادر شده است.

حسن احمدی با بیان اینکه صید میگو برای قایق‌ها از چهارم و برای لنج‌ها از ششم مرداد آغاز شده اظهار داشت: در اجرای این فعالیت صیادی که بین 50 تا 60 روز طول می‌کشد 706 شناور شامل 386قایق و 320 لنج صیادی در شهرستان بوشهر برای صید میگو راهی دریا شدند.

وی با بیان اینکه برای قایق‌ها مجوز 24 ساعته صید میگو صادر می‌شود تصریح کرد: با وجود اینکه اکنون شش روز از زمان صید قایق‌ها می‌گذرد صیادان این شناورها از میزان صید خود راضی نیستند.

مدیر شیلات شهرستان بوشهر با بیان اینکه قایق‌های صیادی در عمق زیر 10 متر دریا به صید میگو می‌پردازند گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده هر فروند قایق بین 12 تا 30 کیلوگرم صید میگو در 24 ساعت داشته‌اند که با توجه به هزینه‌های دریاروی برای صید این آبزی برای صیادان مقرون به صرفه نیست.

احمدی با اشاره به اینکه مدت زمان صید لنج‌های صیادی 72 ساعت تعیین شده افزود: صید لنج‌های صیادی رضایت بخش است و صیادان این شناورها وضعیت ذخیرگاه‌های میگو را مطلوبی ارزیابی می‌کنند.

وی با بیان اینکه هر فروند لنج بین 400 تا 800 کیلوگرم میگو در مدت 72 ساعت صید می‌کند افزود: براساس بررسی‌های انجام شده صید میگو در اعماق بالای 20 متر دریا بسیار مطلوب است که لنج‌ها قادر به صید در این اعماق هستند.

وی کیفیت صید میگو در شهرستان بوشهر مطلوب دانست و گفت: پس از صید نحو نگه‌داری این آبزی بسیار مهم است که با آموزش‌هایی که به صیادان داده شده کیفیت نگه‌داری صید میگو بسیار مطلوب است.

مدیر شیلات شهرستان بوشهر با اشاره به اینکه 55 درصد شناورهای استان بوشهر در محدوده شهرستان بوشهر مستقر هستند خاطر نشان کرد: در این شهرستان بیش از یک‌هزار و 602 فروند شناور لنج و قایق و 10 کشتی صیادی است که مجوز صید میگو برای کشتی‌های صنعتی صادر نمی‌شود.

احمدی با اشاره به اینکه برخی از شناورهای شهرستان بوشهر بی هویت هستند افزود: تنها شناورهایی در صید میگو می‌توانند مشارکت کنند که مجوز صیادی دارند و برای شناورهای تفریحی و بی هویت مجوز صید میگو صادر نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه 8 بندر صیادی در شهرستان بوشهر وجود دارد تصریح کرد: صیادان برای تخلیه صید میگوی خود به 8 بندر صیادی مراجعه می‌کنند که امکانات لازم برای تخلیه صید شناورها در بنادر صیادی فراهم است.

مدیر شیلات شهرستان بوشهر با بیان اینکه در صید میگو یک‌هزار و 200 صیاد درآبهای شهرستان بوشهر مشارکت دارند خاطر نشان کرد: بطور متوسط در هر قایق صیادی 2 ملوان و هر شناور لنج 8 نفر ملوان فعالیت می‌کند که زمان صید میگو برای صیادان بسیار حائز اهمیت است.