سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

۷۰۰۰ تن قیر به طرح‌های راه‌سازی استان بوشهر اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۷۰۰۰ تن قیر به طرح‌های راه‌سازی استان بوشهر اختصاص یافت

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: برای تسریع در تکمیل طرح‌های راهسازی و بزرگراهی استان بوشهر ۷ هزار تن قیر از سوی سازمان راهداری کشور به سهمیه قیر استان بوشهر افزوده شد.

۷۰۰۰ تن قیر به طرح‌های راه‌سازی استان بوشهر اختصاص یافت

 سید محمدحسن باستی  در نشست با مسئولان سازمان راهداری و حمل و نقل کشور با بیان اینکه در سال‌های اخیر توجه خاصی به توسعه ظرفیت‌های جاده‌ای استان بوشهر شده است اظهار داشت: اجرای طرح‌های راهسازی در استان بوشهر سبب افزایش ایمنی جاده‌های راه‌های اصلی و شریانی شده است.

وی با بیان اینکه طرح‌های بزرگراهی در شبکه‌های حمل و نقلی استان بوشهر در حال اجرا است گفت: بیشترین اعتبارات عمرانی استان بوشهر در بخش اجرای طرح‌های راهسازی به‌ویژه بزرگ‌راهی است بگونه‌ای که از شمالی‌ترین نقطه تا جنوبی‌ترین نقطه استان بوشهر طرح‌های بزرگراهی در حال اجرا است.
معاون استاندار بوشهر با اشاره به اینکه اعتبارات طرح‌های راهسازی از محل‌های مختلف در حال اجرا است، خاطر‌نشان کرد: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر اعتبارات قابل توجهی برای اجرای طرح‌های راهسازی استان مصوب شد که علاوه بر این، اعتباراتی نیز با توافق وزارت نفت به این طرح‌های اختصاص یافته است.
باستی افزود: استان بوشهر در بین استان‌ها بیشترین اعتبارات برای اجرای طرح‌های راهسازی اختصاص داده که رتبه نخست در این حوزه دارد.
وی با تاکید بر تسریع در اجرای طرح‌های راهسازی در استان بوشهر افزود: کمربندی کنگان که نقش مهمی در کاهش ترافیک بزرگراه کنگان داشته روند اجرایی مطلوبی دارد که با تخصیص قیر مورد نیاز این پروژه امسال تکمیل می‌شود.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر طول راه‌های استان بوشهر را 4 هزار و 390 کیلومتر دانست و افزود: این راه‌ها شامل راه‌های شریانی، اصلی، فرعی و روستایی است که نقش مهمی در تسهیل حمل و نقل استان بوشهر دارد.
باستی با اشاره به اینکه عمر ماشین‌آلات راهداری استان بوشهر بالای 20 سال است تاکید کرد: تامین ماشین‌آلات راهداری مورد نیاز استان بوشهر مورد توجه است که در این زمینه نیاز مشارکت بیش از پیش سازمان راهداری است.
وی از افزایش ایمنی تردد در محورهای استان بوشهر خبرداد و گفت: با تکمیل محورهای بزرگراهی در استان بوشهر ظرفیت ایمنی جاده‌های این استان افزایش می‌یابد که در کشور به عنوان نخستین استان با ایمنی بالای جاده‌ای معرفی می‌شود.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از افزایش سهمیه قیر برای تکمیل طرح‌های راهسازی استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: برای تسریع در تکمیل طرح‌های راهسازی و بزرگراهی استان بوشهر 7 هزار تن قیر از سوی سازمان راهداری کشور به سهمیه قیر استان بوشهر افزوده شد.
باستی با اشاره به اجرای طرح بزرگراهی دیر به بوشهر گفت: این محور با مشارکت وزارت نفت  به طول 192 کیلومتر در 14 قطعه در حال اجرا است که تعهدات امسال تکمیل 50 کیلومتر این محور است.
وی با اشاره به توسعه پایانه‌های حمل و نقل مرکز استان بوشهر افزود: با تعیین زمین مورد نیاز امسال 30 هکتار زمین در محور شریانی بوشهر به ظرفیت پایانه‌های مرکز استان بوشهر افزوده می‌شود.