جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

۶.۴ میلیون تن کالا از گمرکات استان بوشهر صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۶.۴ میلیون تن کالا از گمرکات استان بوشهر صادر شد

۶.۴ میلیون تن کالا از گمرکات استان بوشهر صادر شد

۶.۴ میلیون تن کالا از گمرکات استان بوشهر صادر شد

 

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: در ۲ ماه نخست امسال شش میلیون و ۴۹۱ هزار تن کالا از گمرکات استان بوشهر صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴۰ درصدی دارد.
 بهنام نوروزی با بیان اینکه استان بوشهر دارای 14 گمرک است اظهار داشت: استان ساحلی بوشهر با داشتن فعالیت‌های تجارت دریایی نقش مهمی در صادرات غیر نفتی دارد بگونه‌ای که 14 گمرک در نقاط ساحلی این استان تاسیس شده است.
وی با بیان اینکه 10 گمرک استان بوشهر در زمینه صادرات فعالیت می‌کنند تصریح کرد: گمرک‌های خارگ، گناوه، دیر، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، کنگان، ریگ، بوالخیر، دیلم و منطقه ویژه اقتصادی بوشهر، در حوزه واردات و صادرات و مابقی نیز در حوزه واردات کالاهای ملوانی و تعاونی مرزنشینان فعالیت می‌کنند.
مدیر کل گمرک بوشهر  با اشاره به افزایش 40 درصدی صادرات از گمرکات استان بوشهر خاطر نشان کرد: دردو ماه نخست امسال شش میلیون و 491 هزار تن کالا از گمرکات استان بوشهربه انضمام میعانات گازی از گمرکات استان بوشهر صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 40 درصدی دارد.
وی ارزش کالاهای صادراتی یاد شده را 2 میلیارد و 748 میلیون دلار اعلام کرد.
نوروزی از افزایش 26 درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی و بدون احتساب میعانات گازی از گمرکات استان بوشهر خبرداد و گفت: در مدت یاد شده بر 3.7 میلیون تن کالاهای غیر نفتی به ارزش حدود یک میلیارد و 620 میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر به خارج از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 26 درصد رشد داشته است.
وی مقصد کالاهای صادراتی گمرک بوشهر را امارات متحده عربی‌، هند‌، کویت، قطر، عراق و ویتنام  دانست و افزود: عمده اقلام صادراتی روغن پایه تصفیه اول، الکیل بنزن خطی، نرمال پارافین، مخلوط سرندی، گچ بنایی، پسماند حیوانات و ومحصولات آبزیان است.
مدیر کل گمرک بوشهر واردات کالا دراین مدت اشاره  و تصریح کرد: در این مدت بالغ بر 166 هزار تن کالا به ارزش حدود 264 میلیون دلار از طریق گمرک‌های استان بوشهر وارد کشور شده است.
وی به درآمد گمرکات استان بوشهر در 2 ماه نخست امسال اشاره کرد و گفت: درآمد گمرکات استان در این مدت افزون بر دو هزار و 481میلیارد ریال بوده است.