سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

۶ کانون بحرانی فرسایش بادی در استان بوشهر شناسایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۶ کانون بحرانی فرسایش بادی در استان بوشهر شناسایی شد

۶ کانون بحرانی فرسایش بادی در استان بوشهر شناسایی شد

۶ کانون بحرانی فرسایش بادی در استان بوشهر شناسایی شد

 

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر با بیان اینکه پدیده گرد و غبار در داخل دارای منشأ و کانون محلی است گفت: شش کانون بحرانی فرسایش بادی در مناطق دشتستان، تنگستان، دشتی‌، دیر و بوشهر شناسایی شده است.
حسین دلشب در جلسه حلقه خوانش زیست‌محیطی استان بوشهر با اشاره به اینکه ریزگردها نقش مهمی در زندگی مردم استان بوشهر دارد اظهار داشت: ریزگردها از دهه گذشته تا کنون در زندگی شهروندان استان بوشهر حضوری دائمی دارد.
وی با اشاره به اینکه پدیده ریزگردها با توسعه خشکسالی‌ها افزایش یافته خاطر‌نشان کرد: ریزگردها در تمام طول سال با زندگی این مردم به سبب بروز خشکسالی افزایش یافته که راهکارهای مختلفی برای مقابله با این پدیده ارائه شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با تاکید بر اینکه باید طرح‌های مقابله با ریزگردها اجرایی شود افزود:  باید پدیده ریزگردها در زندگی روزمره مردم استان بوشهر پذیرفت و راهکارهای پیشگیری از آن را در تمام طول سال و در تمام نقاط شهری و روستایی درنظر گرفت و اجرایی کرد.
دلشب با بیان اینکه سرچشمه اصلی ریزگردها بادهایی است که از خرداد تا شهریورماه هر سال فعال است گفت: این بادها از شمال خاورمیانه شکل گرفته و با گذر از کوه‌های ترکیه و شمال عراق، به سمت بیابان‌های عراق و سوریه سرازیر می‌شود و تا خلیج‌فارس و رسیدن به آب‌های آزاد پیش می‌رود.
وی با اشاره به اینکه ریزگردها چند سالی است که ناحیه جنوب غربی ایران رخ می‌دهد تصریح کرد: استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویر‌احمد، ایلام، کرمانشاه  با پدیده گرد و غبار شدید به‌صورت عمده در فصل تابستان و پراکنده با غلظت کمتر در برخی از روزهای پاییز و زمستان و بهار روبه‌رو هستند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه پدیده گرد و غبار در داخل کشور دارای منشأ و کانون محلی است  خاطرنشان کرد: هریک از استانهایی که دارای پدیده گرد و غبار هستند باید با شناسایی آنها راهکارهای مقابله با آن را اعمال کنند.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از شناسایی 6 کانون ریزگرد در استان بوشهر خبرداد و خاطر‌نشان کرد: 6 کانون بحرانی فرسایش بادی در سطح استان بوشهر شناسایی شده که کانون بحرانی مرکزی در سه شهرستان دشستان، بوشهر و تنگستان‌، کانون بحرانی جائینک – پهلوان‌کشی – بنه گز در شهرستان‌های بوشهر و تنگستان و کانون بحرانی بردخون - خورموج در شهرستان‌های دشتی و دیر قرار گرفته است