سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰

۶ هزار دانش آموز بوشهری در جشنواره ملی نوجوان سالم شرکت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

۶ هزار دانش آموز بوشهری در جشنواره ملی نوجوان سالم شرکت کردند

۶ هزار دانش آموز بوشهری در جشنواره ملی نوجوان سالم شرکت کردند

۶ هزار دانش آموز بوشهری در جشنواره ملی نوجوان سالم شرکت کردند

 

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: شش‌هزار دانش آموز استان بوشهر در رشته‌های عکاسی، نقاشی، مقاله نویسی، فیلم کوتاه، شعر، ایده پردازی و روزنامه دیواری در جشنواره ملی نوجوان سالم شرکت کردند.

حسن قلندری در آیین راه‌اندازی جشنواره ملی نوجوان سالم در بوشهر با بیان اینکه این جشنواره تلنگری برای شناخت و درک واقعیت‌های اجتماعی است اظهار داشت:جشنواره نوجوان سالم زمینه‌ شناخت هرچه بهتر نیازهای واقعی جوانان و نوجوانان فراهم  می‌کند.

وی محور توسعه هر منطقه و کشور را انسان سالم  دانست و تصریح کرد: برگزاری این جشنواره‌ها نقش مهمی در شناسایی مشکلات اجتماعی جوانان و نوجوانان ارائه می‌کند.

معاون آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه جشنواره نوجوان سالم با موضوع شیوه‌‌ای زندگی سالم در بوشهر برگزارشده است خاطر نشان کرد: این جشنواره با موضوع پیشگیری از رفتارهای پرخطر، جلوگیری از گرایش به دخانیات، سو مصرف مواد مخدر و خشونت برگزار شده است.

قلندری از شرکت شش‌هزار دانش آموزمقاطع ابتدایی، اول و دوم متوسطه در جشنواره یاد شده خبرداد و خاطر نشان کرد: این دانش‌آموزان که در رشته‌های عکاسی، نقاشی، مقاله نویسی، فیلم کوتاه، شعر، ایده پردازی، روزنامه دیواری و فعالیت چند رسانه‌ای شرکت کرده‌اند یک‌هزار و 30 اثر آنها به جشنواره استانی راه یافته است.

وی برگزاری این جشنواره را گامی موثر در راستای زندگی سالم و پرهیز از رفتارهای پرخطر نوجوانان  دانست و گفت: با توجه به اینکه جوانان بیشترین تاثیر تغییرات مدرنیته را می‌پذیرند به همین سبب خانواده‌ها باید با آسیب‌های اجتماعی نوپدید آشنا شوند