جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۶ میلیارد ریال به مالباختگان پرونده سوم مضاربه صوری در بوشهر پرداخت می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۶ میلیارد ریال به مالباختگان پرونده سوم مضاربه صوری در بوشهر پرداخت می‌شود

معاون دادستان بوشهر گفت: با تشکیل پرونده مضاربه صوری و اخلال در نظام اقتصادی استان بوشهر ۶ میلیارد ریال به مالباختگان پرونده سوم آن پرداخت می‌شود

۶ میلیارد ریال به مالباختگان پرونده سوم مضاربه صوری در بوشهر پرداخت می‌شود

 

 محسن مقدس با بیان اینکه دستگاه قضا در ایجاد عدالت اجتماعی نسبت به تحقق حقوق مردم و جامعه از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کند اظهار داشت: دستگاه قضایی با بهره جستن از شرع مقدس اسلام  مسئولیت خطیر و حساسی در  حمایت و دفاع از حقوق فردی و اجتماعی  جامعه  دارد.
وی با اشاره به تشکیل پرونده اخلال در نظام اقتصادی تحت عنوان مضاربه صوری در بوشهر بیان کرد: در پی  تشکیل این پرونده، مال‌باختگان با مراجعه به دستگاه قضا در بوشهر خواستار  برخورد  با متهمان و برگشت اموال خود شدند که دادگستری استان بوشهر تمام تلاش خود را برای این مهم بکار گرفته است.
معاون دادستان بوشهر با بیان اینکه  تاکنون بخشی از اموال مال باختگان پرداخت شده است افزود: تاکنون در دو مرحله شامل یک هشتم و یک ششم از اموال مال‌باختگان پرداخت شده  و  این روند همچنان ادامه دارد.
مقدس از پرداخت بخشی از اموال مال‌باختگان در پرونده متهم سوم این پرونده خبر داد و افزود: یک سوم اموال شاکیان پرونده سوم این پرونده موسوم به پرونده مضاربه صوری و اخلال در نظام اقتصادی اواخر دی‌ماه  پرداخت می‌شود.
وی افزود: در این مرحله به 106 شاکی 6 میلیارد ریال پرداخت می‌شود.
معاون دادستان بوشهر با بیان اینکه زمینه رضایت‌مندی مال باختگان  فراهم می‌شود تاکید کرد:  تحقیق و شناسایی اموال منقول و غیرمنقول متهم ،تشکیل نشست‌های متعدد با حضور طرفین پرونده و خلاص کردن و احراز اصل وجوه شاکیان، عودت وجوه و افزایش نقدینگی متهم  از اقدام‌های انجام شده دستگاه قضایی برای پرونده سوم کلاهبردار کلان اقتصادی در استان بوشهر است.
وی با بیان اینکه بازجویی برای تامین مطالبات مال‌باختگان از متهم ردیف سوم ادامه دارد  گفت: مقرر شده متهم سوم این پرونده پس از گذاشتن وثیقه آزاد شود و تمام تلاش خود را برای استرداد سایر وجوه مال‌باختگان بکار گیرد.
مقدس  با  تاکید بر این نکته که اشخاص ثالث باید وجوه این پرونده برگردانند تصریح کرد: تحقیقات برای عودت وجوه نزد اشخاص ثالث و تحقیق از سایر اشخاص مرتبط با پرونده و کسانی که سودهای مازاد دریافت کرده‌اند همچنان ادامه دارد.