جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

۶۳۰ هزار راس دام استان بوشهر علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۶۳۰ هزار راس دام استان بوشهر علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی دامپزشکی استان بوشهر گفت: با اجرای طرح واکسینه دام‌ها علیه بیماری تب برفکی بیش از ۶۳۰ هزار راس دام استان بوشهر علیه این بیماری واکسینه شدند

۶۳۰ هزار راس دام استان بوشهر علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند

 

 نعمت‌الله رنجبر در جمع خبرنگاران، ‌با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت خوبی در زمینه دامپروری است، اظهار داشت: علاوه بر دامپروری در عرصه مراتع مناطق عشایری، دامپروری در نقاط روستایی و کوهستانی استان بوشهر فعال است بگونه‌ای که تولید گوشت قرمز و سفید در استان بوشهر از جایگاه مهمی برخوردار است.
وی با بیان اینکه مبارزه با بیماری‌های دامی از مهم‌ترین رسالت و ماموریت دامپزشکی است، تصریح کرد: استان بوشهر در این حوزه از مناطق عاری از بیماری است ولی در این عرصه نیاز به مشارکت بیشتر دامداران است.
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی دامپزشکی استان بوشهر با اشاره به اینکه بیماری تب برفکی یکی از بیماری‌های خطرناک در دام محسوب می‌شود افزود: تب برفکی مهلک‌ترین و بد‌ترین بیماری دامی شناخته شده که باید در این عرصه دامپروران رعایت همه جوانب داشته باشند.
رنجبر با اشاره به اینکه خدمات‌رسانی به دامداران برای جلوگیری از شیوع بیماری و واکسینه شدن دام‌ها علیه بیماری‌ها مورد توجه قرار دارد تاکید کرد: دامداران باید در ضدعفونی و شست‌وشو محل‌های زخم‌ها و اماکن دامی و مکان‌های تردد دام‌ها  توجه جدی کنند.
وی کاهش تولید شیر و گوشت و مرگ و میر را عامل تب برفکی دامی دانست و گفت: بیماری تب برفکی از جمله بیماری‌های ویروسی است که به سبب میزان واگیری بالا در دام سبب کاهش تولید شیر و گوشت و سپس مرگ و میر آنها می‌شود.
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی دامپزشکی استان بوشهر از اجرای طرح  واکسینه‌شدن دام‌ها علیه تب برفکی در استان خبرداد و خاطر‌نشان کرد: با اجرای طرح واکسینه دام‌ها علیه بیماری تب برفکی بیش از 630 هزار راس دام استان بوشهر علیه این بیماری واکسینه شدند.
رنجبر با بیان اینکه 26 تیم تخصصی برای واکسینه کردن دام‌ها علیه تب برفکی در استان بوشهر فعالیت کرده‌اند گفت: مرحله دوم واکسیناسیون سراسری تب برفکی دام‌ها با مشارکت 26 تیم  دولتی و بخش خصوصی در مدت زمان 35 روز کاری انجام شد و 634 هزار راس دام علیه این بیماری در استان بوشهر واکسینه شدند.