سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

۶۱۴ میلیارد ریال طرح‌های عمران روستایی در استان بوشهر افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۶۱۴ میلیارد ریال طرح‌های عمران روستایی در استان بوشهر افتتاح می‌شود

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: همزمان با هفته دولت ۷۸ زمین مینی فوتبال روستایی، ۳۲۷ بوستان روستایی و ۱۳۰ طرح بهسازی روستایی در استان بوشهر با اعتبار ۶۱۴ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.

۶۱۴ میلیارد ریال طرح‌های عمران روستایی در استان بوشهر افتتاح می‌شود

حمید حیدری‌بریدی با بیان اینکه رسیدگی به مناطق محروم استان بوشهر در 3 سال گذشته مورد توجه بوده اظهار داشت:  در 3 سال گذشته 572 طرح عمران روستایی در استان بوشهر مورد بهره‌برداری قرار گرفته که در این راستا خدمات رفاهی در روستاها افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه برای اجرای طرح‌های عمران روستایی در 3 سال گذشته 502 میلیارد و 261 میلیون ریال تخصیص یافته است گفت: از این میزان اعتبار 117.4 میلیارد ریال آن از اعتبارات ملی متمرکز و مابقی از اعتبارات استانی تامین شده است.
سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر با اشاره به اجرای بهسازی معابر روستایی در روستاهای استان بوشهر خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته افزون بر 1.2 میلیون متر مربع طرح‌های بهسازی معابر روستایی در استان بوشهر به بهره‌برداری رسیده است.
حیدری با اشاره به اجرای زمین مینی فوتبال روستایی در استان بیان کرد: 134 زمین مینی فوتبال روستایی در دو سال گذشته در استان بوشهر اجرا شده که نقش مهمی در نشاط و شادابی جوانان و نوجوانان روستایی و توسعه فرهنگ ورزش داشته است.
وی با بیان اینکه سال گذشته 326 بوستان روستای ساخت آن آغاز شد خاطر نشان کرد: احداث 326 بوستان روستایی به مساحت 670 هزار متر مربع در دست اجرا قرار گرفت که  اجرای این طرح نقش مهمی در ارتقا سرانه فضای سبز و ورزشی روستایی داشته است.
سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر از اجرای طرح هادی در 481  روستای استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: این طرح‌ها سال گذشته با اعتبار 313 میلیارد ریال در روستاها اجرا شد و این در حالی است که سال 1393 بیش از 246 طرح هادی با اعتبار 313 میلیارد ریال و سال 1392 حدود 194 طرح هادی با اعتبار 176 میلیارد ریال در روستاهای استان بوشهر اجرا شد.
حیدری با اشاره به افتتاح طرح‌های عمران روستایی در استان بوشهر خاطر نشان کرد: در هفته دولت 78 زمین مینی فوتبال روستایی، 327 بوستان روستایی و 130 طرح بهسازی روستایی در استان بوشهر با اعتبار 614 میلیارد ریال افتتاح می‌شود.
وی با اشاره به آسفالت معابر روستایی با استفاده از قیر رایگان افزود: در هفته دولت در 130 روستای استان بوشهر 100 کیلومتر معابر اسفالت شده افتتاح می‌شود که اجرای این طرح‌ها معادل 40 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری است.