سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

۶۰۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر تولید می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۶۰۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر تولید می‌شود

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: عملیات انتقال نشاء گوجه فرنگی به اراضی استان آغاز شده که پیش‌بینی می‌شود امسال ۶۰۰ هزار تن محصول تولید شود.

۶۰۰ هزار تن گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر تولید می‌شود

 

محمدتقی منوچهری با بیان اینکه استان بوشهر نخستین تولیدکننده گوجه فرنگی خارج از فصل در کشور است اظهار داشت: شهرستان‌های دیر، دشتستان، جم، دشتی و دیگر نقاط این استان دارای ظرفیت مهمی در زمینه کشت گوجه فرنگی است.
وی با بیان اینکه 12 هزار و 500 هکتار از اراضی این استان به نشاء گوجه فرنگی اختصاص دارد به  انتقال نشان گوجه فرنگی به اراضی کشاورزی پرداخت و تصریح کرد: امسال بیش از 150 میلیون قطعه نشاء گوجه فرنگی در گلخانه‌های شهرستان دیر تولید که ضمن تامین نشا اراضی این شهرستان مابقی به دیگر نقاط ارسال شده است.
رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به برداشت محصول گوجه فرنگی در استان بوشهر افزود: عملیات انتقال نشاگوجه فرنگی به اراضی استان بوشهر آغاز شده که پیش‌بینی می‌شود امسال 600 هزار تن محصول تولید شود.
وی با بیان اینکه 4 هزار و 500 هکتار از اراضی شهرستان دیر به کشت گوجه فرنگی خارج از فصل اختصاص یافته است افزود: سطح زیرکشت گوجه فرنگی در شهرستان دیر نسبت به سال گذشته به سبب کاهش مصرف آب 20 درصد کمتر شده است.
منوچهری با بیان اینکه تمامی اراضی گوجه فرنگی شهرستان دیر تحت پوشش آبیاری تحت فشار است، خاطرنشان کرد: با انتقال بیش از 120 میلیون قطعه نشا گوجه فرنگی به اراضی این شهرستان پیش بینی می‌شود 560 هزار تن محصول تولید شود.
وی با اشاره به کشت محصول گوجه فرنگی درختی در دیر افزود: پیش‌بینی می‌شود از 120 هکتار اراضی گلخانه‌ای شهرستان دیر 240 هزار تن محصول تولید شود.
رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل خاطرنشان کرد: نیمه نخست آذر برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل آغاز و تا فروردین سال بعد ادامه دارد. در اراضی کشت و برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل 10 هزار کشاورز فعالیت می‌کند.