سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۴ مهر ۱۴۰۰

۶۰۰ میلیون دلار در اجرای طرح راه آهن بوشهر به شیراز سرمایه‌گذاری می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۶۰۰ میلیون دلار در اجرای طرح راه آهن بوشهر به شیراز سرمایه‌گذاری می‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر گفت: اجرای طرح راه آهن بوشهر به شیراز یکی از پروژه‌های با اولویت دولت است که با سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیون دلار به طول ۴۳۰ کیلومتر اجرا می‌شود.

۶۰۰ میلیون دلار در اجرای طرح راه آهن بوشهر به شیراز سرمایه‌گذاری می‌شود

 

رضا عوض‌پور با بیان اینکه اعتبارات عمرانی استان بوشهر امسال افزایش یافته است اظهار داشت: براساس بودجه ابلاغی امسال سهم استان بوشهر در بودجه عمرانی 540 میلیارد تومان تعیین شده که 26 درصد نسبت به سال قبل افزایش دارد.
وی با بیان اینکه اعتبارات ملی متمرکز بر اعتبارات عمرانی استانی افزوده می‌شود گفت: سال گذشته در مجموع یک‌هزار میلیارد تومان نقدینگی به طرح‌های عمرانی استان بوشهر تزریق شد که 490 میلیارد تومان آن از محل اعتبارات ملی متمرکز بود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از تخصیص اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی به استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: سال گذشته 400 میلیارد تومان اعتبار از محل عوارض آلایندگی در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان بوشهر برای اجرای طرح‌های مختلف عمرانی و فرهنگی تخصیص یافت که نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن رشد چند برابری داشت.
عوض‌پور با اشاره به اینکه توزیع اعتبارات عمرانی از مرداد ماه در استان بوشهر در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها آغاز می‌شود خاطرنشان کرد: در توزیع اعتبارات آنچه مهم است تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام سال‌های قبل است که در این راستا نیاز به 900 میلیارد تومان اعتبار است.
وی اجرای تامین آب آشامیدنی و اجرای طرح‌های آبرسانی تحت فشار در اراضی کشاورزی را در اولویت برنامه‌ها دانست و افزود: با ارائه طرح‌های آبرسانی اعتبارات مورد نیاز این طرح‌ها بررسی و تخصیص می‌یابد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های زیرساختی توسعه استان بوشهر در برنامه‌ها دولت قرار دارد اظهار داشت: طرح‌های تامین آب، راهسازی، خط ریلی، توسعه صنایع مختلف و اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی از محورهای توسعه استان بوشهر است.
عوض‌پور با بیان اینکه طرح‌های یاد شده تهیه و تدوین شده گفت: استان بوشهر علاوه بر داشتن ظرفیت در حوزه گردشگری، نفت، گاز، پتروشیمی در عرصه‌های مختلف دیگری قابلیت و زمینه سرمایه‌گذاری مناسبی دارد.
وی از تدوین طرح راه آهن بوشهر به شیراز خبرداد و بیان کرد: این طرح که به شیراز و سپس به مرکز و شمال کشور متصل می‌شود ارتباط استان بوشهر با کشورهای حوزه دریای خزر فراهم می‌کند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی طول خط ریلی بوشهر به شیراز را 430 کیلومتر دانست و گفت: این طرح در اولویت برنامه‌های دولت قرار دارد که برآورد سرمایه‌گذاری اجرای این طرح 600 میلیون دلار است.
عوض‌پوربا اشاره به تدوین طرح آزادراه بوشهر به شیراز تاکید کرد: این پروژه به طول 230 کیلومتر سرمایه‌گذاری برآورد اجرای آن 430 میلیون دلار است.
وی با بیان اینکه خط ریلی بوشهر به شیراز به شکل فاینانس اجرایی می‌شود گفت: آزاد راه بوشهر شیراز نیز به صورت «BOT» است که هر دو پروژه یاد شده در قانون بودجه کشور دارای ردیف اعتباری است.