جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۶۰۰۰ کودک و نوجوان بوشهری با آموزش‌های امدادی و بشردوستانه آشنا می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

۶۰۰۰ کودک و نوجوان بوشهری با آموزش‌های امدادی و بشردوستانه آشنا می‌شوند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: با انعقاد تفاهم‌نامه این جمعیت با کانون پرورش فکری کودکان سالانه بیش شش هزار کودک، نوجوان و جوانان در استان بوشهربا آموزشهای امدادی و بشردوستانه آشنا می‌شوند.

۶۰۰۰ کودک و نوجوان بوشهری با آموزش‌های امدادی و بشردوستانه آشنا می‌شوند

 

حسین درویشی در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری بین جمعیت هلال احمر استان بوشهر و کانون پرورشی، فکری کودکان و نوجوانان استان اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در راستای غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان  در فصل تابستان منعقد شده است.
درویشی از ارائه آموزش‌های امدادی و بشردوستانه برای بیش از شش هزار نفر کودکان، نوجوانان و جوانان هم استانی خبرداد و گفت: جمعیت هلال احمر آموزش‌های خود را در تابستان امسال شروع کرده و با همکاری خوبی که با کانون پرورشی و فکری برقرار است انتظار می‌رود تا پایان تابستان بیش از شش هزار نفر آموزش‌های لازم را فرا گیرند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر اظهار امیدواری کرد: که با ارائه این آموزش‌های زمینه های گسترش فعالیت بشردوستی و امدادی در جوانان بیش از قبل فراهم شود و گامی در برای پرکردن اوقات فراغت جوانان برداشته شود.
درویشی با اشاره به فعالیت بشر دوستانه در این جمعیت و کمیته امداد خاطر نشان کرد: خدمات کمیته امداد و جمعیت هلال احمر در در راستای خدمات بشردوستانه است که می‌توان با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای از ظرفیت‌های دو نهاد برای استفاده از توان تخصصی نیروها، استفاده از امکانات دو نهاد، کارهای فرهنگی و آموزشی و ... استفاده کرد.
وی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی جمعیت هلال احمرگفت: رویکرد جمعیت هلال احمر افزایش دانش و توان مردم در مقابله با حوادث غیر مترقبه و آگاه سازی آنان در چگومگی امداد رسانی به آسیب دیدگان است و از این رو، گسترش فعالیت‌های آموزشی در هلال احمر در دستور کار قرار گرفته است.
درویشی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ه) از دستگاه‌های موثر و تاثیر گذار جامعه و دارای پوشش بالایی در نواحی محروم است بر ضرورت تعامل و تفاهم میان هلال احمر و کمیته امداد تاکید کرد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر نیز با بیان اینکه ذات خدماتی دو نهاد کمیته امداد  هلال احمر امداد رسانی به نیازمندان و آسیب دیدگان است گفت: با توجه به این قابلیت باید از ظرفیت هر دو دستگاه با همکاری مشترک برای خدمت بهتر به مردم استفاده شود.
احمد لطفی بیان کرد: کمیته امداد و جمعیت هلال احمر بیش از اینکه یک نهاد خدماتی باشند یک نهاد حمایتی و فرهنگی هستند و استفاده از ظرفیت‌های متقابل دو دستگاه برای مردم مفید است.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر برنامه‌های اصلی این نهاد در کارهای اشتغال و کارآفرینی، کارهای فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و در مانی دانست و افزود: می‌طلبد به برخی از افراد مددجوی کمیته امداد به عنوان سفیر یا رابط هلال احمر در خانواده آموزش‌های لازم داده شود تا بتواند در مورد خطرات و آسیب‌های اجتماعی به خانواده مشاوره دهد.