سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۷ مهر ۱۴۰۰

۶۰۰۰ نفر در طرح‌های سوادآموزی استان بوشهر قرار گرفتند - نمایش محتوای خبر

 

 

۶۰۰۰ نفر در طرح‌های سوادآموزی استان بوشهر قرار گرفتند

۶۰۰۰ نفر در طرح‌های سوادآموزی استان بوشهر قرار گرفتند

۶۰۰۰ نفر در طرح‌های سوادآموزی استان بوشهر قرار گرفتند

غلامرضا دانش‌فر صبح امروز در جلسه پشتیبانی سوادآموزی استان بوشهر با بیان اینکه میزان باسوادی در استان بوشهر افزایش یافته است اظهار داشت: برای مشارکت همگانی در امر سوادآموزی از همه گروه‌ها و قشرهای مختلف جامعه به ویژه فرهنگیان بازنشسته استفاده می‌شود.

وی بازگشت به  بی‌سوادی، مسدود نبودن ورودی و بالا بودن نرخ بازمانده از تحصیل را از مهم‌ترین چالش‌های  عرصه سوادآموزی دانست و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی تا پایان برنامه توسعه ششم در گروه سنی 10 تا 49 سال بی‌سوادی ریشه‌کن می‌شود که مناطق روستایی مورد توجه ویژه است.

معاون سوادآموزی استان بوشهر با بیان اینکه در دولت یازدهم 12 هزار نفر از افراد بی‌سواد استان بوشهر تحت پوشش سوادآموزی قرار گرفته‌اند تصریح کرد:  امسال بر اساس سیاست‌گذاری بیش از شش‌هزار و150 نفر در برنامه‌ها و طرح‌های مختلف سواد آموزی استان بوشهر شرکت می‌کنند.

دانش‌فر، از آمادگی برای آموزش عملی نماز 347 نفر سواد آموز منطقه کاکی خبر داد و گفت:همه تمهیدات لازم برای اجرای طرح عملی نماز با هدف آشنایی ابتدایی سواد آموزان دوره‌های مختلف سواد آموزی با تکالیف دینی شان فراهم شده است.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح آموزش عملی نماز در منطقه کاکی دشتی خاطر نشان کرد: این طرح  در منطقه کاکی با 55 نفر آموزش دهنده  و 347 نفر سواد آموزان دوره های مختلف با هدف آشنایی ابتدایی با تکالیف دینی اجرایی می‌شود.

وی با تأکید براین نکته که برای ترویج و تبلیغ نماز هرچه می‌توان دارید زمان و هزینه صرف شود، خاطر نشان کرد:اجرای این طرح از ابتدا تا خاتمه آن باید با شکوه هرچه تمام‌تر صورت گیرد زیرا مجموعه سواد آموزی تعمیم و تعمیق فرهنگ نماز در جامعه را وظیفه خود می‌داند.

 رئیس ستاد اقامه نماز استان بوشهر نیز از انعقاد تفاهم‌نامه خبر داد و افزود: با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه بین معاونت سواد آموزی استان و ستاد اقامه نماز ما وظیفه نظارتی خود را به نحو احسن انجام می‌دهیم.

حجت الاسلام عباس خشنود، افزود: برای اجرا این طرح در حال پیگیری و انجام مقدمات هستیم و ما اطمینان داریم که همکاری و هماهنگی دودستگاه در استان  بوشهر فعالیت ماندگاری در زمینه ترویج نماز بجا  می‌گذارد.