سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

۵ گمرک استان بوشهر به گمرکات کارشناسی مجازی متصل شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۵ گمرک استان بوشهر به گمرکات کارشناسی مجازی متصل شدند

مدیرکل گمرکات استان بوشهر گفت: وی اظهارداشت: پنج گمرک منطقه ویژه اقتصادی یک بوشهر، گناوه ، بوالخیر ، کنگان و دیر به گمرکات کارشناسی مجازی در سراسر کشور متصل شدند.

۵ گمرک استان بوشهر به گمرکات کارشناسی مجازی متصل شدند

 

 بهنام نوروزی در جریان اتصال گمرک منطقه ویژه اقتصادی بوشهر به سامانه کارشناسی متمرکز با بیان اینکه استان بوشهر از جایگاه مهمی در عرصه خدمات الکترونیکی گمرکی برخوردار است اظهار داشت: خدمات گمرکات استان بوشهر خدمات به بازرگانان و تجار به صورت الکترونیکی ارائه می‌دهند.
وی با بیان اینکه سامانه جامع گمرکی در گمرکات استان بوشهر مستقر شد گفت: در پی استقرار این سامانه خدمات به بازرگانان در راستای اقتصادی مقاومتی تسریع یافته و از هر گونه تخلف و قاچاق جلوگیری می‌شود.
مدیرکل گمرک بوشهر از اتصال کارشناسان گمرک منطقه ویژه اقتصادی دو بوشهر به گمرکات کارشناسی مجازی  در  سراسر کشور خبر داد و افزود: 28 گمرک به  تعداد گمرکات کارشناسی مجازی درسراسر کشور اضافه می‌شوند که گمرک منطقه ویژه اقتصادی دو بوشهر نیز در بین این گمرکات قرار دارد.
وی با بیان اینکه هم اکنون پنج گمرک استان بوشهر گمرکات کارشناسی مجازی در  سراسر کشور متصل هستند گفت: گمرکات منطقه ویژه اقتصادی یک بوشهر، گناوه ، بوالخیر ، کنگان و دیر به گمرکات کارشناسی مجازی در  سراسر کشور متصل شده‌اند.
مدیرکل گمرک بوشهر با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم ارتباطی برای اتصال کارشناسان گمرک دیلم نیز در حال فراهم شدن است  افزود: در مرحله بعد کارشناسان این گمرک نیز به گمرکات کارشناسی مجازی کشور متصل می‌شوند.
نوروزی با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم گمرک در راستای راه اندازی گمرک الکترونیک ایجاد کارشناسی متمرکز بوده است ، به ویژگی های آن اشاره کرد و گفت: در گذشته بین کارشناس و ارباب رجوع ارتباط مستقیم وجود داشت اما با راه‌اندازی کارشناسی متمرکز در گمرک ایران، بعد از اظهار کالا توسط صاحبان کالا، کار کارشناسی بدون ارتباط مستقیم میان کارشناس و ارباب رجوع در اسرع وقت صورت می‌گیرد.