سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

۵ فروند نفتکش در جزیره خارگ پهلودهی شدند‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

۵ فروند نفتکش در جزیره خارگ پهلودهی شدند‌

۵ فروند نفتکش در جزیره خارگ پهلودهی شدند‌

سید پیروز موسوی با اشاره به اینکه توان عملیاتی پایانه‌های نفتی افزایش یافته است، اظهار داشت: باتوجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در شرکت پایانه‌های نفتی ایران برای چابک‌سازی و شتاب‌دهی عملیات صادرات نفت ایران اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

وی از پهلودهی 5 نفتکش در پایانه‌های نفتی خارگ خبرداد و افزود: صبح امروز 5 فروند نفتکش در هوای نامساعد جوی توسط ناوگان عملیات دریایی شرکت پایانه‌های نفتی ایران در اسکله شرقی (تی) جزیره خارگ پهلودهی شدند.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران افزود: نوسازی و بهسازی زیرساخت‌های صادراتی نفت ایران بر مبنای اقتصاد مقاومتی در پایانه‌های نفتی ایران در 9 ماه امسال  توسط مهندسان فنی داخلی به انجام رسیده است.

موسوی بیان کرد: کارکنان شرکت پایانه‌های نفتی ایران آمادگی کامل برای اجرای سیاست‌های وزارت نفت در راستای صادرات نفت و میعانات گازی در پایانه‌های نفتی دارند.

توزیع جو یارانه‌ای در بین دامداران استان بوشهر

سرپرست شرکت پشتیبانی امور دام استان اظهار داشت: تاکنون 305 تن جو یارانه‌ای بین دامداران استان بوشهر توزیع شده است.

مهدی صداقت شعار گفت: از نیمه نخست آذرماه امسال طرح توزیع جو یارانه‌ای در بین دامداران استان آغاز شده و تا اواسط دی ماه ادامه دارد.

وی افزود: تاکنون 305 تن جو یارانه ای توزیع شده و طرح توزیع نهاده‌های دامی نیز برای ارائه به مرغداری‌ها در حال اجرا  است.

 برگزاری کارگاه آموزشی آفات و بیماری‌های گوجه فرنگی در چاه مبارک

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عسلویه گفت: کارگاه آموزشی ترویجی آفات و بیماری‌های گوجه فرنگی در روستای چاه مبارک از توابع شهرستان عسلویه برگزار شد.

حبیب‌الله علوی‌نژاد اظهار داشت: این کارگاه آموزشی با حضور کشاورزان پیشرو و کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان عسلویه و مسئولان شورای اسلامی روستای چاه مبارک برگزار شده است.

علوی نژاد گفت: در این کارگاه یک روزه، کشاورزان منطقه چاه مبارک، اخند، سهمو، بزباز، عسکری و خیارو  حضور داشتند.

 مددجویان جویای کار کمیته امداد در مناطق ویژه اقتصادی بوشهر به‌کارگیری می‌شوند

مدیر کمیته امداد استان بوشهر گفت: براساس انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با کمیته امداد، مددجویان مستعد و جویای کار این نهاد، به منظور اشتغال پایدار به‌کار گرفته می‌شوند.

احمد لطفی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با رئیس کمیته امداد، مبنی بر بکارگیری مددجویان جویای کار این نهاد، اظهار داشت: براساس این تفاهم‌نامه مددجویان فارغ التحصیل و جویای کار کمیته امداد بر اساس تعاریفی به شرکت‌های تحت‌نظر منطقه ویژه اقتصادی معرفی و بکار گرفته می‌شوند.

وی با بیان اینکه پرداخت حق بیمه سهم کارفرما از سوی کمیته امداد پرداخت می‌شود، گفت: با توجه به اینکه کمیته امداد استان حدود 10 تا 12 هزار نفر دانش آموز و دانشجو تحت حمایت دارد انتظار می‌رود در چهار چوب این تقاهم‌نامه زمینه جذب و بکار گیری این مددجویان فراهم شود.

جشن روپوش سفید دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

جشن روپوش سفید دانشجویان دندانپزشکی ورودی سال 93 دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر با حضور قائم‌مقام رئیس دانشگاه، معاونان، رئیس دانشکده دندانپزشکی، اعضای هیئت علمی و دانشجویان برگزار شد.

رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این جشن بابیان اینکه از قرن 15 لباس پزشکان را به نشانه قداست به رنگ سفید انتخاب کردند، گفت: روپوش سفید دارای قداست خاصی است و شغل‌های حرفه‌ای مانند پزشکی و دندانپزشکی که این روپوش را به تن می‌کنند، مردم آنان را به‌عنوان الگو قرار داده و تمام اعمال و رفتارشان به‌عنوان الگو برای دیگران محسوب می‌شود.

 سید عمار بصری افزود: دوره بالینی برای دانشجویان یک دوره طلایی است از این رو تلاش کنید از آن بهترین استفاده را برده و سعی کنند مهارت‌ها و اخلاق حرفه‌ای را یاد بگیرید.

طرح نیابت در جمعیت هلال احمر شهرستان جم

طرح نیابت با هدف ارائه خدمات رفاهی، بهداشتی و درمانی در زمینه‌های مختلف به سالمندان نیازمند و خانواده‌های شهدا و ایثارگران در شهر انارستان  شهرستان جم برگزار شد.

در این برنامه از دو خانواده شاهد و ایثارگر مورد تکریم واقع شدند و خدمات مورد نیاز در حوزه‌های رفاهی، بهداشتی و درمانی به آنان ارائه شد.

این طرح به عنوان سومین طرح برتر جهان در حوزه صلح و نوع دوستی و بشردوستی شناخته شده است و داوطلبان هلال احمر با حضور در منازل بیماران ،خانواده‌های سالمندان،خانواده‌های بی سرپرست،خانواده‌های بدسرپرست،معلولان و خانواده‌های زندانیان و خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران ضمن عیادت از این عزیزان هدایایی به رسم یادبود به آنان تقدیم می‌کنند.

در این طرح خدمات رفاهی، بهداشتی و درمانی در زمینه‌های مختلف به سالمندان نیازمند و خانواده‌های شهدا و ایثارگران ارائه می‌شود.

آئین معارفه پزشکان جدیدالورود مرکز خدمات جامع سلامت سیراف برگزار شد

آئین معارفه پزشکان جدیدالورود مرکز خدمات جامع سلامت شهر سیراف همراه با نشست صمیمی مسئولان این شهر  برگزار شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: مرکز خدمات جامع سلامت سیراف در آینده نزدیک به‌صورت شبانه‌روزی خدمات ارائه می‌دهد.

محمد بازیاری افزود: امیدوارم که پزشکان همچون گذشته با سعه‌صدر و خلوص نیت به انجام خدمت پرداخته و با حمایت‌های بی‌دریغ شورا، شهردار و امام جماعت شهر سیراف همانند گذشته بتوانیم جوابگوی نیازهای مردم در ارایه خدمات مطلوب‌تر در این شهر باشیم.

بازدید تیم پایش معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از شهرستان تنگستان

در راستای نظارت بر نحوه ارائه خدمات بهداشتی، تیم پایش معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از روند اجرای برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت شهرستان تنگستان بازدید کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان اظهار داشت: در راستای نظارت بر نحوه ارائه خدمات بهداشتی به‌ویژه روند اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، تیم پایش معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از این شهرستان بازدید کرد.

علی نگین تاجی با اشاره به اینکه این بازدید از ستاد شبکه، مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت شهرستان و با چک‌لیست‌های استاندارد صورت گرفته است افزود: در این پایش تمامی بسته‌های خدماتی شامل مادران، باروری سالم، کودکان، میان‌سالان، خودمراقبتی، سالمندان، تغذیه، جوانان و نوجوانان در ستاد شبکه بررسی و پایش شد و سپس از مراکز خدمات جامع سلامت شهید رجایی، بنه گز بازدید شد.

وی تصریح کرد: این بازدیدها به یافتن هر چه کیفی‌تر نقاط ضعف و قوت کار، حل مسائل و گسترش ارایه خدمات کمک می‌کند.

استقرار پایگاه سیار ایدز در شهرستان دشتستان

شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با همکاری اداره بهزیستی این شهرستان اقدام به راه‌اندازی پایگاه‌های سیار ایدز در سطح شهرستان کرد.

در این پایگاه‌ها تمامی خدمات آموزشی، اطلاع‌رسانی و ارائه مشاوره و در موارد نیاز انجام آزمایش اچ.آی.وی در محله‌های حاشیه‌نشین شهر به‌صورت رایگان انجام گرفت.

اجرای مصوبات شورای سلامت از مطالبات جدی افکار عمومی است

معاون فرماندار شهرستان دشتی گفت: اجرای مصوبات شورای سلامت از مطالبات جدی افکار عمومی است.

محمد حسینی  اظهار داشت: برخی خلأهای موجود در امکانات درمانی بیمارستان زینبیه (س) خورموج، سبب نارضایتی‌های عمومی بوده که لازم است رفع آنها در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: حلقه سلامت با تخصیص امکانات جدید به بیمارستان زینبیه (س) خورموج تکمیل می‌شود.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دشتی تصریح کرد: با توجه به تهدید سلامت مردم ضروری است تدابیری با همکاری شرکت آب و فاضلاب، شبکه بهداشت و درمان و شهرداری انجام شود تا وضعیت فاضلاب‌ها و آب‌های سطحی شهر خورموج برطرف شود.

حسینی پیشگیری از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که سلامت مردم را تهدید می‌کند مورد تأکید قرارداد و افزود: مدیران، بخشداران و دهیاران در این زمینه به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

ارتقای سطح خدمات و مراقبت‌های بهداشتی در مناطق عشایرنشین

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: عشایر یکی از سرمایه‌های ملی و کهن ایران هستند و ارتقای سطح خدمات و مراقبت‌های بهداشتی در مناطق عشایر نشین از اولویت‌های کاری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.

علیرضا رئیسی در بازدید از خانه‌های بهداشت روستای عشایرنشین پشت پر و رونی شهرستان دشتستان افزود: باید خدمات سلامت و مراقبت‌های بهداشتی به نحو مطلوب در مراکز خدمات جامع سلامت به‌ویژه در مناطق عشایر نشین ارایه شود.

وی قول پیگیری احداث خانه بهداشت جدیدی در محل مناسب که مردم منطقه پشت پر دسترسی به آن داشته باشند و تأمین نیروی زن بهورز را در این خانه بهداشت داد.

رئیسی در بازدید از خانه بهداشت رونی که از دیگر مناطق عشایر‌نشین است دستور دیوارکشی و همچنین محوطه‌سازی خانه بهداشت این منطقه را در کوتاهترین زمان صادر کرد.

برگزاری دوره آموزشی تفکیک زباله در مدارس گناوه

دوره آموزشی تفکیک زباله در یکی از مدارس شهرستان گناوه برگزار شد.

در این برنامه که 3 ساعت طول کشید مسئل حفاظت محیط زیست گناوه درباره نحوه دفع زباله و بازیافت و تفکیک از مبدا  به زبان ساده توضیحاتی بیان کرد.

قراردادهای راکد شهرک صنعتی کنگان پایش شد

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر از برگزاری دومین کمیته پایش قراردادهای راکد شهرک صنعتی کنگان خبر داد و افزود: در این جلسه تعداد 46 قرارداد مربوط به شهرک صنعتی کنگان بوشهر مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی صفوی با بیان اینکه نخستین جلسه پایش قراردادهای راکد با حضور جمعی از صنعتگران این شهرک پیش از این برگزار شد، افزود: با عنایت به سیاست‌های ابلاغی  در چارچوب اقتصاد مقاومتی و با توجه به تاکید صورت گرفته از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت و نیز رئیس سازمان شهرک‌های صنعتی مبنی بر ضرورت حمایت از سرمایه‌گذار‌ی‌های صورت گرفته در حوزه صنایع کوچک در محدوده شهرکها و نواحی صنعتی و مساعدت و همراهی با کارآفرینانی که بنا به هر سبب موفق به اجراء و تکمیل طرح خود نشده‌اند، این کمیته تشکیل شد.

وی اظهار داشت: بازپس گیری اراضی صنعتی راکد در شهرکها و نواحی صنعتی استان، جزء اولویت‌های شرکت شهرکهای صنعتی بوشهر است و  متقاضیانی که در شهرکها و نواحی صنعتی استان بوشهر زمین دریافت کرده و هیچگونه اقدامی بر روی زمین خود انجام نداده‌اند، پس از گذشت تاریخ تعهد ساخت و ساز و دریافت چند مرحله اخطار و اعطای مهلت در صورتی که در مدت تعیین شده اقدامی در زمینه ساخت  و ساز انجام ندهند ما اقدام به فسخ قرارداد و باز پس گیری زمین برای واگذاری به سایر متقاضیان می‌کنیم.