جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

۵ درصد مبلغ آب بهای تولیدی آب‌شیرین‌کن استان بوشهر از مشترکان دریافت می‌شود‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

۵ درصد مبلغ آب بهای تولیدی آب‌شیرین‌کن استان بوشهر از مشترکان دریافت می‌شود‌

۵ درصد مبلغ آب بهای تولیدی آب‌شیرین‌کن استان بوشهر از مشترکان دریافت می‌شود‌

۵ درصد مبلغ آب بهای تولیدی آب‌شیرین‌کن استان بوشهر از مشترکان دریافت می‌شود‌

کیقباد یاکیده صبح امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های آ‌ب‌رسانی با بیان اینکه تولید آب آشامیدنی از تاسیسات آب‌شیرین‌کن در سواحل استان بوشهر یکی از برنامه‌های شرکت آبفا است اظهار داشت: برای تامین منابع پایدار آب در استان بوشهر طرح تولید آب آشامیدنی از آب دریا در شرکت آبفا طراحی و اجرایی شده است اما حمایت مردم در پرداخت آب بها هم بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه اکنون بیش از 90 درصد منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در استان‌های همجوار قرار دارد تاکید کرد: آب آشامیدنی استان بوشهر از طریق خطوط طولانی با سرمایه‌گذاری هنگفت وارد مخازن و شبکه توزیع آب استان بوشهر می‌شود بنابراین علاوه بر آمادگی برای هر گونه خطر احتمالی نقص در نقطه از خطوط، صرفه جویی و قدردانی از این نعمت بزرگ ضروری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه برای جلوگیری از بحران کم‌آبی، تولید آب از منابع تاسیسات آب‌شیرین‌کن از برنامه‌های مهم این شرکت است، خاطرنشان کرد: تولید 95 هزار متر مکعب آب در شبانه‌روز از تاسیسات آب‌شیرین‌کن در دستور کار شرکت آبفا استان بوشهر قرار گرفت که اکنون 2 پروژه آن در شهرهای بوشهر و کنگان با مشارکت بخش خصوصی وارد تولید شده است.

یاکیده با اشاره به سرمایه‌گذاری 420 میلیارد ریالی برای ساخت تاسیسات آب‌شیرین‌کن گفت: تاسیسات آب‌شیرین‌کن بوشهر و کنگان هر کدام با ظرفیت تولید 10 هزار متر مکعب آب در شبانه‌‌روز و هر کدام با سرمایه‌گذاری 420 میلیارد ریالی بخش خصوصی بهره برداری شده است‌.

وی با اشاره به پرداخت یارانه برای رفاه مشترکان در استفاده از آب تولیدی از تاسیسات آب‌شیرین‌کن تصریح کرد: سرمایه‌گذار آب‌شیرین کن هر متر مکعب آب به میزان 7 هزار و 34 تومان در اختیار شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر قرار می‌دهد و با 5 درصدی میزان خرید یعنی معادل هر متر مکعب 350 تومان در اختیار شهروندان بوشهری و کنگانی قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر مدیریت مصرفه بهینه در مصرف آب آشامیدنی افزود: با توجه به اینکه بحران کم‌آبی در تمامی نقاط کشور از جمله استان بوشهر وجود دارد جا دارد مشترکان آب در مدیریت مصرف با شرکت آب و فاضلاب همراه باشند تا آب به صورت عادلانه توزیع شود.