سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

۵۷ هزار ورزشکار در استان بوشهر سازماندهی شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۷ هزار ورزشکار در استان بوشهر سازماندهی شدند

۵۷ هزار ورزشکار در استان بوشهر سازماندهی شدند

۵۷ هزار ورزشکار در استان بوشهر سازماندهی شدند

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت:در استان بوشهر بیش از ۱۵۰ هزار ورزشکار وجود دارد که ۵۷ هزار ورزشکار آن در قالب هیئت‌های ورزشی استانی و شهرستانی سازماندهی شده‌اند.
 
 احمد بهروزیان‌فر در همایش جوان، مسئولیت اجتماعی  در سالن ورزش و جوانان استان بوشهر اظهار داشت: دوران جوانی از بهترین  دوران‌های عمر انسان است که نقش مهمی در رشد و شکوفایی انسان دارد.
 
وی با بیان اینکه استان بوشهر دومین استان جوان کشور است تصریح کرد: از یک‌میلیون و 32 هزار نفر جمعیت استان بوشهر یک سوم آن به میزان 355 هزار نفر جوان هستند که این مهم یک فرصتی برای این استان فراهم می‌کند.
 
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر با بیان اینکه یکی از برنامه‌های دولت رفع مشکلات جوانان است گفت: برای رفع مشکلات جوانان در عرصه‌های مختلف کارگروه‌های تخصصی تشکیل شده که رفع مشکل اشتغال، مسکن و  تسهیل امکانات ازدواج جوانان در دستور کار است.
 
بهروزیان‌فر از 4 برابری شدن سمن‌ها در حوزه جوانان استان بوشهر خبرداد و گفت:سازمان‌های مردم نهاد قبل از دولت تدبیر و امید 4 سمن نیمه فعال در حوزه جوانان بود که اکنون 15 سازمان مردم نهاد افزایش یافته است.
 
وی از ثبت 22 سازمان مردم نهاد در حوزه جوانان تا پایان امسال در استان بوشهر خبرداد و گفت: با ثبت 22 سازمان مردم نهاد استان بوشهر تا پایان سال آمار سازمان‌های مردم نهاد استان بوشهر به 55 سمن می‌رسد.
 
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر تاکید کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده به ازا هر پنج هزار نفر یک سازمان مردم نهاد در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.
 
بهروزیان فر با اشاره به ساماندهی 57 هزار ورزشکار در استان بوشهر خاطر نشان کرد: در استان بوشهر بیش از 150 هزار ورزشکار وجود دارد که 57 هزار ورزشکار آن در قالب هیئت‌های ورزشی استانی و شهرستانی ساماندهی شده‌اند.
 
وی حضور 48 تیم استان بوشهر در لیگ‌های کشوری را افتخارات این استان دانست و گفت: 510 مدال ملی و 78 مدال جهانی، آسیایی و بین‌المللی  و کسب 4 سهمیه المپیک 2016 ریودوژانیرو برزیل از دستاوردهای ورزشکاران استان بوشهر است.
 
مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر  با اشاره به تخصیص 600 میلیارد ریال برای ساخت زمین‌های مینی فوتبال در شهرها و روستاهای استان بوشهر گفت: 253 زمین چمن مصنوعی فوتبال با اعتباری افزون بر 600 میلیارد ریال یک گام اساسی در توسعه زیرساخت های ورزشی استان بوده است.
 
بهروزیان‌فر از راه‌اندازی ورزشگاه 15 هزار نفری بوشهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت:  ورزشگاه 15 هزار نفری بوشهر که در طول 10 تا 11 سال گذشته کمتر از 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته بود با اقدامات خوبی که برای تکمیل آن صورت گرفته بزوی به بهره‌برداری می‌رسد.
 
وی از راه‌اندازی بزرگترین مجموعه ورزشی جنوب کشور در کنگان خبر داد و گفت: این مجموعه ورزشی که دارای ظرفیت‌های مهمی در رشته‌های ورزشی دارد تا یک‌ماه آینده افتتاح می‌شود.