جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۵۷ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۷ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر تخصیص یافت

۵۷ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر تخصیص یافت

۵۷ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر تخصیص یافت

محمدمهدی بنچاری صبح امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های عمرانی در بنادر استان بوشهر با اشاره به روند اجرایی مجتمع بندری نگین بوشهر اظهار داشت: اسکله و پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین که با مشارکت بخش خصوصی در حال اجرا است دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی با اشاره به 5 هزار متر مکعب خاک‌برداری و 1900 مترمکعب بتن‌ریزی در ساخت اسکله و پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین افزود: در ساخت این پایانه 270 شمع نصب شده و آذر ماه امسال فاز نخست اسکله و پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین بوشهر وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اجرای 5 پروژه برای توسعه زیرساخت‌های بندری  در مجتمع بندری نگین بیان کرد: 172 میلیارد تومان امسال برای توسعه زیرساخت‌های مجتمع بندری نگین بوشهر تصویب شده که این اعتبار صرف تاسیسات زیربنایی، راه دسترسی، پل دسترسی، لایروبی اسکله و دیگر زیرساخت‌ها می‌شود.

بنچاری از افزایش  عمق کانال دسترسی بندر بوشهر خبر داد و گفت: لایروبی کانال خارجی بندر بوشهر در دست اجراست که عمق این کانال به 11.5 متر افزایش می‌یابد که امکان پهلوگیری کشتی‌های با تناژ و ظرفیت بالا در بندر بوشهر فراهم می‌شود.

وی با اشاره به احتصاص 57 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر تصریح کرد:57 میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت‌های بندری در استان بوشهر تصویب شد که تاکنون 42 درصد آن تخصیص یافته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر لایروبی محمد عامری، ساختمان گارد و آسایشگاه و ایستگاه جست‌وجوی نجات از جمله این پروژه‌های عمرانی دانست.

بنچاری با اشاره به خارج شدن شناورهای مغروقی بیان کرد: 48 فروند شناور مغروقی از اسکله‌های استان  بوشهر خارج شده است و امسال 25  فروند دیگر نیز خارج می‌شود.