جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۵۵ میلیارد ریال نیاز اعتباری طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۵ میلیارد ریال نیاز اعتباری طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر

۵۵ میلیارد ریال نیاز اعتباری طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر

۵۵ میلیارد ریال نیاز اعتباری طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: برای اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان سوم متوسطه و کنکوری بوشهر ۵۵ میلیارد ریال نیاز است که تاکنون ۳ میلیارد ریال پرداخت شده است.

ناصر کرمیدر جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با تبریک هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطر شهید مطهری اظهار داشت: در این هفته برنامه‌های مهم و متنوعی ویژه معلمان و فرهنگیان استان بوشهر برگزار می‌شود که تجلیل از معلمانان نمونه از آن جمله است.

وی با اشاره به برنامه‌ها و طرح‌های سال تحصیلی گذشته در استان بوشهر خاطر‌نشان کرد: جذب 579 نیروی حق‌التدریسی برای پیش دبستانی، صدور احکام رتبه بندی معلمان به تعداد 11 هزار نفر و جذب و استخدام 77 سرباز معلم از برنامه‌های مهم در سال تحصیلی گذشته در استان بوشهر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی در سال 1393 را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: 88 درصد پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی بوشهر پرداخت شد و پرداخت حق‌التدریسی نیروهای رسمی آموزش و پرورش استان بوشهر هفته آینده پرداخت می‌شود.

کرمی با اشاره به برنامه‌های سوادآموزی در بوشهر بیان کرد: در سال گذشته 3 هزار و 900 نفر از بی‌سوادان استان بوشهر تحت پوشش آموزش قرار گرفتند و سطح سواد در بوشهر از 94 و 95 صدم درصد به 96 درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان کنکوری استان بوشهر گفت: در اجرای این طرح 2 هزار و 500 نفر از دانش‌آموزان کنکوری برای تقویت بنیه علمی آنها در 277 کلاس شرکت کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از اجرای طرح ارتقاء معدل دانش‌آموزان سال سوم متوسطه استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: در اجرای این طرح شش هزار و 500 دانش‌آموز سال سوم متوسطه که معدلشان پایین بود برای ارتقا معدل‌شان در 170 کلاس درس شرکت کردند.

کرمی با اشاره به اینکه برآورد هزینه اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان کنکوری و سوم متوسطه استان بوشهر 55 میلیارد ریال است گفت: برای اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان سوم متوسطه و دانش‌آموزان کنکوری استان بوشهر 55 میلیارد ریال نیاز است که تاکنون 3 میلیارد ریال پرداخت شده است.