جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۵۴ میلیون بشکه نفت خام از پایانه نفتی خارگ صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۴ میلیون بشکه نفت خام از پایانه نفتی خارگ صادر شد

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: در چهار ماه نخست امسال میزان صادرات نفت خام از پایانه نفتی جزیره خارگ با یک رشد چشمگیر به سطح ۵۴ میلیون بشکه افزایبش یافت.

۵۴ میلیون بشکه نفت خام از پایانه نفتی خارگ صادر شد

 

 سید پیروز موسوی با بیان اینکه طرح‌های اقتصاد مقاومتی در پایانه نفتی ایران عملیاتی شده است اظهار داشت: با تعمیر و بازسازی اسکله‌های نفتی ایران در خارگ توسط متخصصان داخلی همزمان امکان پهلوگیری نفت‌کش‌ها فراهم شده بگونه‌ای که هیچ نفت‌کشی در نوبت پهلوگیری قرار نمی‌گیرد.
وی با اشاره به افتتاح مخازن ذخیره نفت خام افزود: 4 مخزن ذخیره نفت در گناوه که با مشارکت بخش خصوصی ساخته شده  در گناوه ظرفیت این مخازن در کشور 10 میلیون بشکه افزایش می‌یابد.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به گام‌های موثر وزارت نفت در حوزه دیپلماسی تصریح کرد: گام‌های مهمی وزارت نفت در حوزه دیپلماسی برای حرکت رو به جلو برداشته شده و نتایج مثبت و رکوردهای شاخص و تعیین کننده‌ای در حوزه صادرات نفت خام طی دولت یازدهم و بعد از  برجام رقم خورده است.
موسوی بابیان اینکه فهرست خریداران نفت ایران از 5 کشور به 10 کشور رسید افزود: این مهم سبب شدصادرات نفت خام و میعانات گازی ایران با افزایش 1.1 میلیون بشکه‌ای به روزانه 2.6 میلیون بشکه رسیده است.
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران با تاکید بر افزایش آمار صادرات نفت خام  افزود: آمارها و روند فعالیت‌ها نشان می‌دهد که جریان تولید و صادرات نفت خام به نفع ایران درحال انجام است به گونه‌ای که در چهار ماهه نخست امسال میزان صادرات نفت خام از جزیره خارگ با یک رشد چشمگیر به سطح 54 میلیون بشکه رسید.
وی از افزایش صادرات میعانت گازی از عسلویه خبرداد و گفت: رکورد صادرات میعانات گازی در عسلویه در مدت یاد شده، 13 میلیون بشکه ثبت شد که این میزان در مدت مشابه سال گذشته عدد 8 میلیون بشکه را نشان می‌داد.