سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

۵۴ درصد داوطلبان انتخابات شوراها شهر و روستای استان بوشهر زیر ۴۰ سال سن دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۴ درصد داوطلبان انتخابات شوراها شهر و روستای استان بوشهر زیر ۴۰ سال سن دارند

۵۴ درصد داوطلبان انتخابات شوراها شهر و روستای استان بوشهر زیر ۴۰ سال سن دارند

۵۴ درصد داوطلبان انتخابات شوراها شهر و روستای استان بوشهر زیر ۴۰ سال سن دارند

سید اسماعیل موسوی با اشاره به اینکه بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان بوشهر در حال انجام است اظهار داشت:  نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان از سوی مراجع چهارگانه اعلام می‌شود و هیئت‌های اجرایی انتخابات  فعالیت خود را از 17 فروردین آغاز می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه 54 درصد داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان بوشهر زیر 40 سال سن دارند، بیان کرد: داوطلبان شورای اسلامی شهر و روستا در استان بوشهر 8 درصد جوان‌تر از میانگین کشوری هستند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر با بیان اینکه میزان تحصیلات داوطلبان نسبت به دوره پیش 10 درصد بهبود یافته است، افزود: در استان بوشهر 30 درصد داوطلبان زیر دیپلم هستند که در شورای روستایی ثبت نام کرده‌اند، 18 درصد داوطلبان دارای مدرک دیپلم و 82 درصد هم مدرک تحصیلی‌شان فوق دیپلم و بالاتر است.

موسوی با بیان اینکه وضعیت تحصیلی داوطلبان استان بوشهر بهتر از میانگین کشوری است، تصریح کرد: 54 درصد داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور تحصیلاتشان زیر دیپلم است اما این آمار در استان بوشهر 30 درصد است.

وی با بیان اینکه تعداد اعضای شوراهای اسلامی شهر بر اساس مصوبه مجلس برای این دوره تغییر کرده  است گفت:  بر اساس این مصوبه شهرهایی که تا 50 هزار نفر جمعیت دارند، پنج عضو اصلی و سه عضو علی البدل، در شهرهای 50 تا 200 هزار نفر جمعیت هفت عضو اصلی و پنج عضو علی البدل و در شهرهای 200 تا 500 هزار نفر 9 عضو اصلی و شش علی البدل، در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر دارند.

وی با اشاره به اینکه در دوره پنجم شوراهای اسلامی استان بوشهر 1518 نفر انتخاب می‌شوند تصریح کرد: در انتخابات شوراهای اسلامی در شهرها و روستاهای استان بوشهر  یک‌هزار و 518 نفر انتخاب می‌شوند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر با بیان اینکه تعداد اعضای شورای شهرهای 37 گانه استان بوشهر امسال 14 نفر کاهش می‌یابد افزود: بر اساس مصوب مجلس شورای اسلامی، تعداد اعضای شورای اسلامی شهرهای استان بوشهر، در دوره پنجم  با کاهش 14 نفری از 209 نفر به  195 نفر می‌رسد.

موسوی با بیان اینکه تعداد اعضای شورای شهر بوشهر از 11 نفر به 9 نفر کاهش می‌یابد خاطر نشان کرد: شورای شهرهای برازجان، کنگان و گناوه که اکنون 9 عضو دارند، در دوره جدید دارای 7 نفر عضو هستند.

وی افزود: پیش از این شورای اسلامی شهرهای خورموج، دیر و دیلم هفت عضو و 30 شهر دیگر استان، پنج نفر عضو داشتند، در حالی که همه این شهرها در دوره جدید پنج عضو  تعیین شده است.

وی با اشاره به این‌که 26 روستا به روستاهای دارای شورا در استان بوشهر افزوده شده است، بیان کرد: در دوره پیش در 381 روستا، شورای اسلامی  فعال بود اما در دوره جدید 407 روستا و تیره عشایری دارای شورا هستند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر تصریح کرد: شورای اسلامی 51 روستا، پنج عضو و بقیه روستاها و تیره‌های عشایری هر کدام سه عضو دارند.

انتهای پیام/