جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

۵۴۱ تن فرآورده آبزیان در استان بوشهر ضبط شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۴۱ تن فرآورده آبزیان در استان بوشهر ضبط شد

۵۴۱ تن فرآورده آبزیان در استان بوشهر ضبط شد

۵۴۱ تن فرآورده آبزیان در استان بوشهر ضبط شد

 محمد رضا عباسی با اشاره به فعالیت بازرسان دامپزشکی در ایام تعطیلات نوروزی در استان بوشهر اظهار داشت: در طرح نوروزی که از 25 اسفند ماه سال 95 آغاز و تا 14 فروردین  امسال ادامه یافت، از مجموع یک هزار و 296 مرکز عرضه، 2 هزار 818 مورد بازدید بهداشتی شد.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر با اشاره به فعالیت تیم‌های بازرسی ثابت و سیار دامپزشکی در ایام تعطیلات نوروزی افزود: در این طرح 18 اکیپ ثابت و سیار روزانه در سطح استان فعالیت داشتند که در این بازدیدها حدود 27 تن محموله ضبط و برای انجام تست‌های لازم به آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه 29 مورد تخلف از مراکز عرضه فرآورده‌های دامی و مواد غذایی به مراجع قضایی ارجاع داده شد بیان کرد: علاوه بر نظارت بر مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی و کشتارگاهها، تعداد 14 مورد نمونه برداری از محموله شرکت‌های فرآوری آبزیان  انجام که 541 تن فرآورده  در همین راستا تاحصول نتایج آزمایشات ضبط شد.

عباسی با تاکید بر توجه به کیفیت  محصولات مواد غذایی و فرآورده‌های دامی تصریح کرد: در راستای حصول اطمینان از نوع و کیفیت نقل و انتقال محصولات، خودروهای حمل نیز تحت بررسی و بازدیدهای بهداشتی قرار گرفتند که در همین راستا به 36 خودرو که مشکلات و نواقص بهداشتی داشتند، تذکرات لازم  برای رفع نواقص داده شد.