جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۵۴۰۰ کیلومتر از خطوط گاز استان بوشهر نشت‌یابی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۴۰۰ کیلومتر از خطوط گاز استان بوشهر نشت‌یابی شد

۵۴۰۰ کیلومتر از خطوط گاز استان بوشهر نشت‌یابی شد

۵۴۰۰ کیلومتر از خطوط گاز استان بوشهر نشت‌یابی شد

فرشید بشیری  صبح امروز در نشست بررسی اجرای طرح‌های تست فنی در خطوط گازرسانی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح گازرسانی در بیشتر نقاط شهری و روستایی استان اظهار داشت: با اجرای طرح‌های در دست اجراء بهره‌مندی شهرها و روستاهای استان بوشهر از طرح گازرسانی از مرز 95 درصد عبور کرده به‌گونه‌ای که افتتاح طرح گازرسانی در هفته دولت در دستور کار قرار دارد.

وی از اجرای تست فنی در خطوط گازرسانی استان بوشهر خبر داد و افزود: تست فنی 12 نقطه از خطوط گازرسانی استان بوشهر بمنظور ارزیابی کیفی و حصول اطمینان از رعایت استانداردها انجام شد.

رئیس بازرسی فنی شرکت گاز استان بوشهر با بیان اینکه این تست‌ها شامل تست‌های  هیدرو استاتیک و نیوماتیک است تصریح کرد: تست‌های یاد شده باهدف ارزیابی کیفی و حصول اطمینان از رعایت استانداردها و اصول لازم در اجرای خطوط گازرسانی انجام شده است.

بشیری با اشاره به اهمیت اجرای تست‌های هیدور استاتیک و نیوماتیک در استان بوشهر اظهار کرد: سال گذشته این تست ها در 44 مورد از خطوط گازرسانی استان اجرا و انجام آنها بطور مستمر در آینده نیز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ایستگاه‌های گاز استان بوشهر با دقت مورد بررسی و نشت یابی قرار می‌گیرند خاطر نشان کرد: علاوه بر تست فنی از خطوط گازرسانی ، تمامی ایستگاه‌های گاز استان نیز با دقت مورد بررسی و نشت یابی قرار می‌گیرند تا از بروز  حوادث احتمالی پیشگیری شود.

وی به بازرسی سرزده از پروژه‌های گازرسانی استان بوشهر اشاره و بیان کرد : از ابتدای امسال تاکنون در 139 مورد ، اقدام به بازرسی سرزده از پروژه‌ها ، اقلام و ایستگاه‌ها کرده و ضمن بررسی دقیق وضعیت موجود ، نواقص و مشکلات را برطرف کرده‌ایم.

رئیس بازرسی فنی شرکت گاز استان بوشهر، اهمیت بازرسی فنی از خطوط گازرسانی را مورد اشاره قرار داد و  تاکید کرد: بررسی و ارزیابی کیفیت و رعایت استانداردهای لازم در پروژه‌های گازرسانی استان از اهمیت و اولویت بسیار بالایی برخوردار است که این مهم با جدیت و اهتمام کارشناسان بازرسی فنی این شرکت انجام می‌شود.

بشیری تصریح کرد: بازرسی سرزده از پروژه‌های گازرسانی در دست اجرا با هدف بررسی میزان و نحوه اجرای استاندارهای لازم از دیگر اقدامات مهم برای ارتقای ضریب ایمنی پروژه‌ها، حفظ سرمایه ملی و ارتقای محیط زیست است.

وی با بیان اینکه امسال 48 مورد بازرسی فنی از پروژه‌ها و 58 مورد بازرسی از اقلام مورد استفاده در پروژه ها و 33 مورد  بازرسی از ایستگاه‌های گاز صورت گرفته افزود: امسال افزون بر 5400 کیلومتر از خطوط گاز استان بوشهر نشت‌یابی شده است.