جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

۵۳ هزار تن محصول گوجه فرنگی کشاورزان استان بوشهر خریداری شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۳ هزار تن محصول گوجه فرنگی کشاورزان استان بوشهر خریداری شد

مدیر سازمان تعاون روستایی استان بوشهر گفت: ۵۳ هزار تن محصول گوجه‌فرنگی کاران استان بوشهر خریداری و به کارخانه‌های تولید رب‌گوجه فرنگی تحویل شد.

۵۳ هزار تن محصول گوجه فرنگی کشاورزان استان بوشهر خریداری شد

 

علی قنبری از خرید حمایتی محصول گوجه فرنگی کاران استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: در راستای خرید حمایتی محصول گوجه فرنگی از کشاورزان استان بوشهر مراکز خرید در دشتستان، دشتی، دیر، کنگان، عسلویه و جم راه‌اندازی شده است.
وی با بیان اینکه گوجه فرنگی غیر از محصول درجه یک برای خارج از استان هر کیلوگرم 400 تومان خریداری می‌شود افزود: هزینه حمل محصول خریداری شده به خارج از استان بوشهر از سوی تعاون روستایی پرداخت می‌شود و قیمت خرید محصول برای کارخانه‌های داخل استان بوشهر 3 هزار و 300 ریال برای هر کیلوگرم بدون پرداخت هزینه حمل تعیین شده است.
مدیر سازمان تعاون روستایی استان بوشهر با بیان اینکه خرید حمایتی گوجه‌فرنگی از کشاورزان استان بوشهر از اوایل دی‌ماه امسال آغاز شده خاطر نشان کرد: خرید حمایتی محصول گوجه فرنگی از کشاورزان استان بوشهر در پی افت قیمت محصول اجرایی شد.
قنبری با بیان اینکه در این رابطه شش مرکز خرید در شهرستان‌های استان بوشهر راه‌اندازی شده است افزود: برای حمایت از گوجه‌فرنگی‌کاران استان بوشهر تاکنون 53 هزار تن محصول آنان خریداری و به کارخانه‌های تولید رب‌گوجه فرنگی بارگیری شد.
وی، استان بوشهر را قطب تولید گوجه فرنگی خارج از فصل دانست وی تصریح کرد: همزمان با آغاز سرما ، برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر آغاز و این محصول ضمن تامین نیاز داخلی کشور به کشورهای مختلف صادر می‌شود.
وی تاکید کرد: خرید حمایتی محصول گوجه‌فرنگی از کشاورزان استان بوشهر تا متعادل شدن قیمت این محصول ادامه دارد.