جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۵۲ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان بوشهر مقاوم‌سازی شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۲ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان بوشهر مقاوم‌سازی شدند

۵۲ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان بوشهر مقاوم‌سازی شدند

۵۲ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان بوشهر مقاوم‌سازی شدند

حمید حیدری بریدی صبح امروز در نشست بررسی روند اجرای طرح‌های بنیاد مسکن در روستاهای استان بوشهر با اشاره به اسفالت معابر و خیابان روستاهای استان بوشهر اظهار داشت: در دو سال گذشته با واگذاری 28 هزار تن قیر رایگان بیش از 110 کیلومتر معابر و خیابان‌ روستاهای استان بوشهر اسفالت شده است.

وی،  به بازسازی و مقاوم‌سازی منازل روستائیان پرداخت و با اشاره به شناسایی 74 هزار و 234 واحد مسکونی روستایی برای بهسازی و مقاوم سازی افزود:  در برنامه پنجم و ششم توسعه، بیش از 52 درصد منازل روستاهای استان بوشهر مقاوم سازی شده و این در حالی است که این پروژه امسال ادامه دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به مقاوم سازی 38 هزار و 805 واحد مسکونی روستایی استان بوشهر خاطر نشان کرد: اکنون 35 هزار واحد مسکونی روستایی در این استان غیر مقاوم است که تا سال 1406 بیش از 70 درصد منازل مسکونی روستایی بهسازی و مقاوم سازی می‌شوند.

حیدری بیان کرد: اکنون بر اساس آمارهای موجود 40 درصد واحدهای مسکونی روستایی در کشور مقاوم سازی شده که این میزان در استان بوشهر 52 درصد است.

وی، با اشاره به اینکه امسال 2هزار و 500 واحد مسکونی روستایی استان بوشهر مقاوم‌سازی می‌شوند خاطرنشان کرد: در نیمه نخست امسال 600 نفر برای مقاوم سازی منازل خود در روستاها به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره برای اجرای طرح مقاوم سازی منازل روستایی خبرداد و گفت: منازل روستایی در نوار مرزی و ساحلی 20 میلیون تومان و سایر نقاط روستایی 18 میلیون تومان وام کم بهره برای مقاوم سازی منازل روستایی دریافت می‌کنند که با توجه به استقبال روستائیان برای اجرای این طرح در صورت پرداخت تسهیلات بانکی امسال 2 هزار و 500 واحد روستایی بهسازی و مقاوم سازی می‌شود.

حیدری، با بیان اینکه پایان کار  مقاوم‌سازی و بازسازی یک‌هزار و 786 واحد مسکونی روستایی استان بوشهر صادر شده است، تصریح کرد: با مشارکت مردم و نظارت فنی و مهندسی بنیاد مسکن استان بوشهر سال گذشته بیش از یک‌هزار 786 واحد مسکونی مقاوم و بازسازی شد.