جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۵۰ درصد دانش‌آموزان استان بوشهر در المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای شرکت کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۰ درصد دانش‌آموزان استان بوشهر در المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای شرکت کردند

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای با مشارکت ۵۰ درصد دانش‌آموزان تمام مقاطع تحصیلی این استان آغاز شد.

۵۰ درصد دانش‌آموزان استان بوشهر در المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای شرکت کردند

 

 ناصر کرمی در آیین آغاز سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای که در دبستان خلیج فارس بوشهر برگزار شد، اظهار داشت: این المپیاد برای شناسایی استعدادهای باالقوه ورزشی دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف و هدایت آنها ورزش‌های قهرمانی برگزار شده است.
وی با بیان اینکه ورزش نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد، تصریح کرد: توجه به ورزش نه تنها سبب ارتقا سلامت جسمی و روحی انسان می‌شود بلکه از گرایش دانش‌آموزان به سمت آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند.
کرمی کم تحرکی را  یکی از عوامل بروز مشکلات جسمی در بین دانش آموزان  بیان کرد و گفت : سلامت جسمی و روحی دانش آموزان در شکل گیری زندگی سالم برای آنها نقش اساسی دارد و می‌تواند به ارتقاء تحصیلی هم کمک کند.
وی تاکید کرد: فرهنگ سازی ورزش از درون خود مدرسه صورت می‌گیرد تا تمامی بیماری‌های جسمی و روانی در جامعه حذف شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر، توسعه ورزش‌های همگانی در شهر و روستا را از دیگر اهداف برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای دانست و خاطرنشان کرد:  در برش ملی حدود 30 درصد دانش‌‌آموزان در المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای شرکت کرده‌اند که این رقم در استان بوشهر با حضور 50 درصد دانش‌آموزان تمام مقاطع تحصیلی برگزار شده است.
کرمی با اشاره به اینکه المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای در تمامی مقاطع تحصیلی برگزار شده است، تصریح کرد: 90 هزار دانش آموز در 710 مدرسه استان بوشهر  در رشته‌های هندبال، والیبال، فوتبال، تنیس روی میز، بسکتبال، بازی‌های بومی محلی و شطرنج تحت پوشش المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای قرار دارند.