سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

۵۰ درصد اعتبارات عمرانی استان بوشهر تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۰ درصد اعتبارات عمرانی استان بوشهر تخصیص یافت

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: روند اجرایی طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی در استان بوشهر تسریع یافته و تاکنون ۵۰ درصد اعتبارات مصوب تخصیص یافته است.

۵۰ درصد اعتبارات عمرانی استان بوشهر تخصیص یافت

 

 سیدمحمدحسن باستی در نشست  ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر با ابراز همدردی  با آسیب دیدگان در  حادثه ساختمان پلاسکو تهران اظهار داشت: حادثه تاسف‌بار در ساختمان پلاسکوی تهران و شهادت جمعی از آتش نشانان عزیز، فداکار و ایجاد خسارت و تلفات جانی تعدادی از هموطنانمان  سبب  تاثر شدید شد.
 وی با بیان اینکه  اجرای طرح‌های توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان بوشهر تسریع یافته است خاطرنشان کرد: هر چه به پایان سال نزدیک‌تر می‌شویم ضرورت توجه به  اجرای طرح‌های ستاد اجرایی خدمات سفر بیشتر احساس می‌شود.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر در تمام فصول سال دارد افزود: استان بوشهر هر سال در ایام تعطیلات نوروزی میزبان خیل گردشگران نوروزی از اقصی نقاط کشور است که باید اعضای این ستاد مانند گذشته میزبانی خوبی برای مهمانان و گردشگرانی استان بوشهر باشند.
باستی با تاکید بر توجه به مدیریت ستاد اجرای خدمات سفر در شهرستان‌های استان بوشهر تصریح کرد: بهداشت و درمان در ایام تعطیلات نوروزی نقش مهم و برجسته‌ای در ارتقا سلامت مردم دارد و در این راستا نظارت بر عرضه مواد غذایی و توسعه فعالیت‌های اورژانسی بیمارستان‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی با تاکید بر تجهیز مراکز عرضه سوخت بنزین و سی.ان.جی گفت: جایگاه‌های عرضه سوخت  به خودروها در استان بوشهر باید برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران مجهز و  سوخت اضافی و مورد نیاز را تامین شوند.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به ممنوعیت حفاری در شهرهای استان بوشهر افزود: حفاری در معابر شهرهای استان بوشهر از اسفندماه تا پایان تعطیلات نوروزی ممنوع است که شهرداری‌ها این مهم باید در دستور کار خود قرار دهند.
باستی با تاکید بر استقرار مراکز اطلاع‌رسانی در ورودی شهرهای استان بوشهر بیان کرد: برای هدایت  مسافران و گردشگران باید در مبادی ورودی شهرهای استان بوشهر یک پایگاه اطلاع‌رسانی مستقر شود  تا مهمانان نوروزی بتوانند از جاذبه‌های گردشگری و مراکز خدماتی و رفاهی استان بیشتر و بهتر استفاده کنند.
وی با اشاره به توسعه فعالیت‌های مرکز امداد خودرو در مناطق مختلف استان بوشهر افزود: از خودروهای بدون مجوز که در راستای خدمات‌رسانی مرکز امداد خودرو فعالیت می‌کنند جلوگیری شود و نرخ و تعرفه خودروهای امداد خودرو کنترل و منطقی شود.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر، توجه به آبرسانی سیار در نقاط گردشگرپذیر استان بوشهر را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای ارائه خدمات مطلوب شهرداری‌ها به مهمانان نوروزی استان بوشهر، شهرداری‌های این استان می‌توانند کارگر مورد نیاز برای نظافت عمومی شهری در این ایام بکارگیری کنند.
باستی از تسریع یافتن روند اجرایی طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی در استان بوشهر خبر داد و  خاطرنشان کرد: تاکنون 50 درصد اعتبارات عمرانی مصوب استان بوشهر تخصیص یافته که تا پایان سال تخصیص اعتبارات افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به توسعه فعالیت‌های اورژانس در نقاط مختلف استان بوشهر بیان کرد: مجوز ایجاد 10 پایگاه جدید اورژانس جاده‌ای در استان بوشهر صادر شده که امیدواریم راه‌اندازی شود.
معاون امور عمرانی استاندار بوشهر بر برطرف شدن مشکلات نقاط حادثه خیز استان بوشهر تاکید کرد و افزود: 21 نقطه حادثه خیز در استان بوشهر شناسایی شده که لازم است تا قبل از ایام تعطیلات نوروز  مشکلات این نقاط برطرف شود.