سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

۵۰ برنامه توانمندسازی مددجویان استان بوشهر تدوین شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۰ برنامه توانمندسازی مددجویان استان بوشهر تدوین شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ( ره ) استان بوشهر گفت: در راستای خودکفایی اقتصادی و معیشتی مددجویان و نیازمندان استان بوشهر ۵۰ ویژه برنامه توانمندسازی مددجویان در بخش‌های مختلف تدوین شده است.

۵۰ برنامه توانمندسازی مددجویان استان بوشهر تدوین شد

 

 احمد لطفی در نشست با فرمانده‌هان پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر با بیان اینکه خیران استان بوشهر اوج رسیدگی به نیازمندان را درماه مبارک رمضان به منصه ظهور رساندند اظهار داشت: خیران در عرصه‌های مختلف در رسیدگی به نیازمندان تلاش می‌کنند که این مهم نشان از وجود بنیه اعتقادی در بین مردم خیر استان بوشهر است.
وی با بیان اینکه توانمند سازی مددجویان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است تصریح کرد: فراهم شدن اشتغال و تامین معیشت خانواده‌های نیازمند از اولویت برنامه‌های کمیته امداد است که در این راستا برنامه‌های مهمی تدوین شده است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر بیان کرد:در راستای توانمندسازی و خوداتکایی خانواده‌های تحت حمایت 50 برنامه کاربردی در سطح استان بوشهر در دست اقدام است.
لطفی شاخص‌ترین برنامه توانمندسازی در امداد ارائه تسهیلات برای حرفه آموزی  و خوداشتغالی  دانست و افزود: این نهاد در سال گذشته موفق به کسب رتبه دوم کشوری در ارائه تسهیلات اشتغالزایی در بین کمیته‌های امداد کشور شد.
وی با اشاره به مهارت‌افزایی مددجویان گفت: پس از مهارت‌افزایی مددجویان  زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی آنها بر اساس ظرفیت‌ها فراهم می‌شود بگونه‌ای که سال گذشته 2 هزار خانواده مددجو از تسهیلات اشتغال‌زایی استفاده کردند.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه اینک 5 هزار نفر افراد زیرپوشش کمیته امداد برای مهارت‌افزایی به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای معرفی شده‌اند تصریح کرد: با ارائه  مهارت افزایی رایگان و اختصاص تسهیلات مناسب بانکی برای ایجاد شغل ، 10 درصد جمعیت تحت حمایت کمیته توانمند مهارتی می‌شوند.
لطفی با تاکید بر مشارکت همگان در توانمند سازی مددجویان کمیته امداد افزود: هرچند این نهاد با همه بضاعت اعتباری بدنبال رفع مشکلات گسترده جامعه تحت حمایت گام برمی‌دارد اما به تنهایی قادر به انجام این کار نیست و نیازمند توجه و حضور خیران در برنامه‌های امداد در حوزه فقرزدایی و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت است.
وی بابیان اینکه بیشترین تعامل خیران در برنامه‌های اکرام ایتام، محسنین ، مفتاح‌الجنه  و همیان مولا  است افزود: خیران همچنین در طرح شفا و کمک به بیماران صعب العلاج  و سایر طرح‌ها از جمله کمک به تهیه جهیزیه نوعروسان  نیازمند مشارکت می‌کنند.
لطفی برنامه اطعام در قالب سفره‌های افطاری، توزیع سبد کالا، توزیع غذای گرم برای محرومان، توسعه طرح اطعام ایتام را از برنامه‌های ماه مبارک رمضان دانست و خاطر نشان کرد: جذب فطریه‌های مردم روزه‌دار و  سرکشی مستمر به خانواده‌های تحت حمایت  از جمله دیگر برنامه‌های این نهاد در ماه مبارک رمضان است.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر تقویت، ترویج و گسترش فرهنگ احسان را از اهداف نهاد دانست و تصریح کرد:انفاق و همدردی‌های اجتماعی، ایجاد روحیه همکاری و تعاون در جامعه و ایجاد زمینه مساعد برای توجه اغنیا به مشکلات نیازمندان از جمله اهداف این نهاد در ویژه برنامه‌های پیش‌بینی شده  در طول سال برای کمک به جامعه تحت حمایت است که به شکل بارزتری در ماه مبارک رمضان به آن توجه می‌شود.