جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۵۰۰ میلیارد ریال در ایجاد آزمایشگاه‌های استاندارد بوشهر سرمایه‌گذاری شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۰۰ میلیارد ریال در ایجاد آزمایشگاه‌های استاندارد بوشهر سرمایه‌گذاری شد

۵۰۰ میلیارد ریال در ایجاد آزمایشگاه‌های استاندارد بوشهر سرمایه‌گذاری شد

۵۰۰ میلیارد ریال در ایجاد آزمایشگاه‌های استاندارد بوشهر سرمایه‌گذاری شد

ایوب محمودی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به نقش مهم استاندارد در ایجاد زیرساخت‌های توسعه و پیشرفت اظهار داشت: ترویج فرهنگ استاندارد و رعایت آن در همه عرصه‌ها به ویژه در امور غذایی، خدماتی و اقتصادی از اولویت‌ها است چراکه توسعه و پیشرفت بدون توجه به استاندارد امکان پذیر نیست.

وی، با بیان اینکه بر اساس اصل 44 قانون اساسی برون سپاری بخشی فعالیت‌های استاندارد  و کوچک کردن بدنه دولت در اولویت است افزود: آزمایشگاه‌های استاندارد همکار برای ایجادآزمون، آزمایش، ترویج فرهنگ استاندارد، تدوین استاندارد و آزمایش‌های مختلف ایجاد و راه‌اندازی شده است.

رئیس انجمن شرکت‌های همکار آزمایشگاه استاندارد بوشهر با بیان اینکه 57 آزمایشگاه همکار  استاندارد در استان بوشهر فعالیت می‌کند، تصریح کرد: نظارت بر کیفیت کالاهای وارداتی ،محصولات صادراتی، تدوین استانداردها از جمله وظایف این آزمایشگاه‌های همکار است.

محمودی با اشاره به اینکه آزمایشگاه همکار استاندارد بیش از یک‌هزار و 607 ردیف قلم کالا مورد آزمون قرار می‌دهند خاطرنشان کرد: آزمایشگاه‌های استاندارد استان بوشهر با داشتن ظرفیت بالا به عنوان مرکز آزمایشگاههای قطب جنوب کشور معرفی شده به‌گونه‌ای که 95 درصد کالاهای وارداتی، 100 درصد کالاهای تولیدی در استان و 95 درصد کالاهای صادرداتی در این آزمایشگاه‌ها صلاحیت آنها تایید می‌شود.

وی از سرمایهگذاری 500  میلیارد ریالی در آزمایشگاه‌های استاندارد این استان خبر داد و افزود: 57 آزمایشگاه همکار استاندارد در استان بوشهر با سرمایه گذاری 500 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی راه‌اندازی شده که نقش مهمی در اقتصاد جامعه، بهبود کیفیت محصولات و ارتقاء وضعیت اشتغال دارد.

رئیس انجمن شرکت‌های همکار آزمایشگاه استاندارد بوشهر با تاکید بر نقش مهم آزمایشگاه‌های استاندارد در ایجاد اشتغال بیان کرد:آزمایشگاه‌‌های استاندارد که با مشارکت بخش خصوصی راه‌اندازی شده سبب ایجاد اشتغال برای 700 نیروی کارشناس به بالا شده‌ است.

محمودی، رونق اقتصادی در استان بوشهر را یکی از نتایج اعتماد و حمایت از بخش خصوصی و راه‌اندازی آزمایشگاه‌های همکار استاندارد دانست و خاطر نشان کرد: از 57 شرکت آزمایشگاهی یاد شده 18 شرکت آن موفق به دریافت گواهینامه 17025 "مدیریت کیفیت آزمایشگاه" شده‌‌اند.

وی با اشاره به راه‌اندازی مجتمع آزمایشگاهی چرخه طبیعت سبز در بوشهر افزود: در این آزمایشگاه 180 قلم کالا مورد آزمون و آزمایش قرار می‌گیرد.