سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

۴.۷ میلیارد متر مکعب گاز استاندارد در فاز ۱۲ پارس جنوبی تولید شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۴.۷ میلیارد متر مکعب گاز استاندارد در فاز ۱۲ پارس جنوبی تولید شد

مدیر پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در فاز ۱۲ پارس جنوبی طرح‌های مهمی اجرا و در سه ماه نخست امسال ۴.۷ میلیارد متر مکعب گاز استاندارد تولید شد.

۴.۷ میلیارد متر مکعب گاز استاندارد در فاز ۱۲ پارس جنوبی تولید شد

 

غلامرضا بهمن‌نیا در نشست بررسی طرح‌های تدوین شدن در فاز 12 پارس جنوبی با اشاره به اینکه طرح‌های مهمی بر اساس شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل تهیه و تدوین شده است اظهار داشت: توان مهندسان و کارکنان این فاز مهم پارس جنوبی افزایش یافته بگونه‌ای که متخصصان با دستیابی به دانش روز، فناوری مورد نیاز را بومی سازی کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه تولید میعانات گازی یکی از اهداف مهم متخصصان بر اساس طرح‌های اقتصاد مقاومتی است گفت: در مسیر تحقق و عملیاتی کردن طرح‌های اقتصاد مقاومتی، تولید میعانات گازی پالایشگاه نهم در سه ماه نخست امسال، به 6 میلیون و 200 هزار بشکه رسید. 
مدیر پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به تولید گاز در فاز 12 پارس جنوبی افزود: با تلاش کارکنان و متخصصان در پالایشگاه نهم در مدت یاد شده 4.7 میلیارد متر مکعب گاز استاندارد  در فاز 12 پارس جنوبی تولید شد.
بهمن‌نیا از رکورد بیشترین سهم تولید گاز شیرین در پالایشگاه نهم خبرداد و افزود: اضافه کرد: بر اساس تولیدات ثبت شده در این پالایشگاه بالاترین حجم فرآورش گاز شیرین در روزهای گذشته افزون بر 85 میلیون متر مکعب بوده است.
وی تولید 17 هزار و 556 تن گوگرد دانه‌بندی شده در پالایشگاه نهم را از دیگر محصولات این پالایشگاه دانست و خاطر نشان کرد: پالایشگاه نهم یکی از تأسیسات مهم و استراتژیک حوزه‌ انرژی کشور است که در تحقق اقتصاد مقاومتی به عنوان یک مجموعه‌ عظیم پالایشگاهی نقش بسیار مهمی دارد.
مدیر پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه افزایش تولید و تأمین گاز اولویت‌های اصلی این پالایشگاه است تاکید کرد: خوشبختانه با اجرای برنامه‌های تدوین شده افزایش تولید و فرآورش گاز و بهبود وضعیت در پالایشگاه نهم پارس جنوبی مورد توجه است.