سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

۴.۵ میلیارد ریال زکات گندم در استان بوشهر جمع‌آوری شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۴.۵ میلیارد ریال زکات گندم در استان بوشهر جمع‌آوری شد

دبیرشورای زکات استان بوشهر گفت: پس از پایان فصل برداشت گندم در استان بوشهر در ۴ ماه گذشته، بیش از ۴.۵ میلیارد ریال زکات گندم جمع‌آوری و میان گروه هدف توزیع شد.

۴.۵ میلیارد ریال زکات گندم در استان بوشهر جمع‌آوری شد

 

احمد لطفی با بیان اینکه مردم استان بوشهر به پرداخت زکات پایبند هستند اظهار داشت: سال گذشته استان بوشهر در جمع‌آوری زکات در کشور دارای رتبه برتر بود که نشان از توجه مردم به ویژه کشاورزان و دامداران نسبت به پرداخت زکات است.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 21 میلیارد ریال زکات دریافت شد افزود: پارسال برای جمع آوری 21 میلیارد ریال زکات  در استان بوشهربرنامه‌ریزی شده بود که در پایان سال بیش از آن جمع‌آوری شد.
دبیرشورای زکات استان بوشهر بااشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌های برای جمع‌آوری زکات انجام شده افزود: پس از پایان فصل برداشت گندم در استان بوشهر در 4 ماه نخست امسال، بیش از  4.5 میلیارد ریال زکات گندم جمع‌آوری و میان گروه هدف توزیع شد.
لطفی با بیان اینکه  بیش از 3.5 میلیارد ریال زکات فطره در استان بوشهر دریافت شد افزود: پیش بینی می‌شود امسال میزان دریافت زکات در استان بوشهر با توجه به در پیش رو بودن برداشت خرما از24 میلیارد ریال فراتر برود.
وی، کمک به تامین جهیزیه نیازمندان، کمک به بیماران سخت‌درمان، مسکن خانواده‌های کم‌بضاعت و برنامه‌های فکری و فرهنگی مددجویان را از موارد هزینه‌کرد زکات برشمرد.