جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

۴.۱۷ میلیون تن میعانات گازی از پارس جنوبی صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۴.۱۷ میلیون تن میعانات گازی از پارس جنوبی صادر شد

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: بیش از ۴.۱۷ میلیون تن میعانات گازی به ارزش بیش از ۱.۶ میلیارد دلار از گمرک پارس جنوبی صادر شد.

۴.۱۷ میلیون تن میعانات گازی از پارس جنوبی صادر شد

 

مهدی یوسفی با اشاره به اینکه روند اجرای فازهای پارس جنوبی تسریع یافته اظهار داشت: با روندی که در پیش است بخش عمده‌ای از فازهای پارس جنوبی امسال تکمیل و افتتاح می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اکنون روزانه بیش از 430 میلیون مترمکعب گاز از میدان گازی پارس جنوبی برداشت می‌شود خاطر نشان کرد: با بهره‌برداری از فازهای در دست اجرا امسال میزان برداشت گاز از این میدان گازی روزانه بیش از 100 میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان اینکه صادرات میعانات گازی از پارس جنوبی افزایش یافت تصریح کرد: وزن صادرات میعانات گازی از گمرک منطقه ویژه پارس در سه ماهه نخست امسال به بیش از 2 برابر افزایش یافت.
یوسفی با اشاره به اینکه این میزان صادرات از نظر ارزش دلاری نیز دارای 57 درصد افزایش دارد گفت: درسه ماه نخست امسال بیش از 4.17 میلیون تن میعانات گازی به ارزش بیش از 1.6 میلیارد دلار از گمرک پارس جنوبی صادر شده است.
وی با اشاره به اینکه 4.1 میلیون تن کالاهای غیرنفتی از گمرک پارس جنوبی صادر شده افزود: ارزش این کالاها بیش از 2.6 میلیارد دلار است که نسب به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی 20 درصد افزایش نشان می‌دهد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان اینکه در سه ماه نخست امسال کالاهای صادراتی از پارس جنوبی 47 درصد افزایش دارد تصریح کرد: در سه ماه گذشته، بیش از 8.3 میلیون تن کالا به ارزش 4.3 میلیارد دلار از گمرک منطقه ویژه پارس صادر شده که 47 درصد از نظر وزنی و 32 درصد از نظر ارزشی افزایش دارد.
یوسفی با اشاره به صادرات 22 هزار و 440  کانتینر محصولات تولیدی پارس جنوبی افزود:  290 فروند کشتی نفتکش و فله در سه ماه نخست امسال در بنادر منطقه ویژه پارس جنوبی پهلو گرفته‌اند.