سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

۴۸۰ هزار تن لیمو ترش از باغات کشور برداشت می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۸۰ هزار تن لیمو ترش از باغات کشور برداشت می‌شود

مدیرکل میوه‌های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: برداشت لیمو ترش از باغات استان‌ها ۱۵ مرداد ماه به اوج خود می‌رسد که پیش بینی می‌شود بیش از ۴۸۰ هزار تن محصول برداشت شود.

۴۸۰ هزار تن لیمو ترش از باغات کشور برداشت می‌شود

ابوالقاسم حسن‌پور در بازدید از باغات لیمو ترش استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر از ظرفیت بالایی در تولید لیمو ترش برخوردار است اظهار داشت: استان بوشهر در مناطق مختلف از جمله جم، دشتستان، تنگستان و دشتی دارای باغات لیمو ترش است که از کیفیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه کمبود آب اثر نامطلوبی در تولید مرکبات نگذاشته است تصریح کرد: با وجود محدودیت در تامین آب و گرمای شدید، لطمه‌ای به تولید لیموترش وارد نشده است.
مدیرکل میوه‌های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی  از کیفیت بالای لیمو ترش در کشور خبرداد و خاطر نشان کرد: با توجه به بارندگی در فصل بهار و رعایت باغ داران از آموزه‌های مروجان کشاورزی، کیفیت محصول لیموی امسال خوب است و امیدواریم قیمت این محصول هم به گونه‌ای باشد که برای تولیدکننده به صرفه باشد.
حسن‌پور با بیان اینکه کم آبی یکی از مشکلات مهم تولید کنندگان لیمو ترش در جنوب کشور است تصریح کرد: استفاده از روش آبیاری تحت فشار و ایجاد استخر ذخیره آب برای تامین آب باغ‌ها  از برنامه‌های مهم امسال است.
وی با بیان اینکه برداشت لیمو ترش در 15 مرداد به اوج خود می‌رسد گفت: با توجه به وضعیت مطلوب تولید این محصول پیش بینی می‌شود باغداران کشور امسال 480 هزار تن لیموترش برداشت کنند.
حسن‌پور با اشاره به اینکه قیمت لیمو ترش متعادل می‌شود افزود: برداشت لیمو  ترش کم و بیش در برخی مناطق کشور آغاز شده اما اوج برداشت از 15 مرداد تا اوائل مهر و در این زمان قیمت لیمو نیز متعادل است‌.