جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

۴۸۰ مدرسه علمیه ویژه خواهران در سراسر کشور فعال شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۸۰ مدرسه علمیه ویژه خواهران در سراسر کشور فعال شد

قائم مقام اداری و مالی حوزه‌های علمیه خواهران کشورگفت: ۷۰ هزار خواهر طلبه در ۴۸۰ حوزه علمیه سراسر کشور در سطوح مختلف به تحصیل علوم حوزوی اشتغال دارند.

۴۸۰ مدرسه علمیه ویژه خواهران در سراسر کشور فعال شد

 

 محسن خلج در مراسم افتتاح حوزه علمیه اهرم تنگستان با بیان اینکه حوزه‌های علمیه نقش مهمی در تربیت علاقمندان به علوم اسلامی  دارد اظهار داشت: حوزه‌های علمیه به عنوان مراکز آموزش اصول و مبانی دینی و مذهبی در راستای ترویج فرهنگ ناب محمدی (ص) و معارف غنی اسلامی فعالیت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه 70 هزار طلبه خواهر در حوزه‌های علمیه تحصیل می‌کنند افزود: 70 هزار خواهر طلبه در 480 حوزه علمیه سراسر کشور در سطوح مختلف به تحصیل علوم حوزوی اشتغال دارند.
قائم مقام اداری و مالی حوزه‌های علمیه خواهران کشور بیان کرد: هنوز در زمینه مدارس علمیه به جایگاه مطلوب خود نرسیده‌ایم.
وی با اشاره به وجود 11 مدرسه علمیه خواهران با یک‌هزار و 200 طلبه در استان بوشهر،  گفت: تعداد طلبه‌های خواهر در این استان نسبت به سال‌های گذشته چهاربرابر شده است.
خلج تاکید کرد: تلاش می‌شود تعداد طلبه‌های استان بوشهر با فراهم شدن امکانات و تجهیزات لازم دو برابر شود.
قائم مقام اداری و مالی حوزه‌های علمیه خواهران کشور درباره اعتبارات تخصیص یافته به استان بوشهر، گفت: این استان 3.5 درصد از اعتبارات استانی حوزه‌های کشور را به خود اختصاص داده که این اعتبار می‌تواند بسیاری از مشکلات مدارس علمیه استان را برطرف کند .