سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

۴۶۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های حمایتی دانش‌آموزان استثنایی تخصیص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۶۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های حمایتی دانش‌آموزان استثنایی تخصیص یافت

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در راستای ارائه خدمات مطلوب آموزشی، تربیتی، حمایتی و اردویی به دانش‌آموزان استثنایی امسال ۴۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های حمایتی تخصیص یافت.

۴۶۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های حمایتی دانش‌آموزان استثنایی تخصیص یافت

 

مجید قدمی در  جمع خبرنگاران در دشتستان با بیان اینکه 130 هزار دانش‌آموز در مدارس استثنایی استان‌ها تحصیل می‌کنند اظهار داشت: این دانش‌آموزان دارای معلولیت‌های مختلف نابینایی، ناشنوایی، ذهنی، مشکلات رفتاری، اختلالات ذهنی، اوتیسم و  دیگر معلولیت‌ها هستند که مربیان آموزش‌های لازم عرضه می‌کنند.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه این دانش‌آموزان در یک‌‌هزار و 570 مدرسه تحصیل می‌کنند افزود: 22 هزار نیروی انسانی متخصص در ارائه خدمات آموزشی و تربیتی به دانش‌آموزان استثنایی فعالیت می‌‌کنند.
قدمی با تاکید بر  ارائه خدمات حمایتی به دانش‌آموزان یاد شده تصریح کرد: هزینه ایاب و ذهاب این دانش‌آموزان از 60 درصد به بیش از 80 درصد افزایش یافته است.
وی از افزایش خدمات حمایتی در بخش‌های مختلف خبرداد و گفت: فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و ورزشی در مدارس استثنایی افزایش یافته که برای تحقق این مهم امسال افزون بر 460 میلیارد ریال تخصیص یافته است.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اجرای برنامه‌های اردویی دانش‌آموزان استثنایی افزود: امسال 50 میلیارد ریال برای این مهم تخصیص یافته که اردوهای تابستانی برای این دانش‌آموزان برگزار شد.
قدمی از  ارائه خدمات حمایتی به این دانش‌آموزان خبر داد و افزود: 70 میلیاردریال برای  حمایت توانبخشی دانش آموزان با مشکلات جسمی و حرکتی تخصیص یافت.
وی با اشاره به هزینه ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استثنایی خاطر نشان کرد: امسال 340 میلیارد ریال برای هزینه ایاب و ذهاب تخصیص یافته که بخشی از آن دولت پرداخت کرده است.