سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

۴۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی در شهرستان‌های استان بوشهر توزیع می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی در شهرستان‌های استان بوشهر توزیع می‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر گفت: برای تکمیل و اجرای پروژه‌های عمرانی ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی بین شهرستان‌های استان بوشهر توزیع می‌شود.

۴۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار عمرانی در شهرستان‌های استان بوشهر توزیع می‌شود

 

 رضا عوض‌پوردر نشست با فرمانداران استان بوشهر با بیان اینکه عملکرد دستگاه‌های اجرایی در پروژه‌های عمرانی را ستود و اظهار داشت: این عملکرد موفق سبب شد استان بوشهر از حیث جذب و اعتبارات و اجرای طرح‌های عمرانی در کشور رتبه نخست کسب کند.
وی با تاکید بر توجه به سطح بندی در توزیع اعتبارات عمرانی افزود: در حوزه تجهیز و ترمیم مدارس سالانه 100 میلیارد ریال اعتبار تخصیص می‌یابد که در این راستا امسال تمام مدارس به تجهیزات سرمایشی مجهز شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از تجهیز مدارس به آب سردکن خبرداد و خاطرنشان کرد: امسال علاوه بر تجهیز مدارس به نیمکت، میز و صندلی امتحانی 100 میلیارد ریال برای تجهیز مدارس به آب سردکن در قالب تفاهم‌نامه با نوسازی مدارس تخصیص می‌یابد.
عوض‌پور با تاکید بر توجه به اعتبارات طرح هجرت افزود: طرح‌های هجرت نقش مهمی در ترمیم و تجهیز مدارس دارند که در این راستا اعتبارات این حوزه تامین می‌شود.
وی با اشاره به تجهیز شهرها و روستاهای استان بوشهر به مخازن ذخیره آب آشامیدنی گفت: براساس ارزیابی‌های انجام شده به ظرفیت 80 هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب در شهرهای استان بوشهر نیاز است که برای تحقق این مهم 510 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با تاکید بر تکمیل طرح‌های نیمه تمام تصریح کرد: برای بهره‌مندی مردم از پروژه‌ها برخی از آنها هفته دولت و برخی هم در دهه فجر تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.
عوض‌پور تکمیل طرح‌های بوستان روستایی و شهری را از اولویت‌های امسال دانست و بر توزیع اعتبارات برای طرح‌های الزام‌آور تاکید کرد و افزود: 22 درصد اعتبارات عمرانی استان بوشهر به پروژه‌های الزام‌آور شامل آب روستایی، تکمیل طرح‌های حوزه علمیه، طرح‌های اقتصاد مقاومتی و دیگر حوزه‌ها اختصاص یافته است.
وی با تاکید بر توزیع اعتبارات براساس شاخص‌های تعیین شده گفت: در توزیع اعتبارات ترکیب مساحت، جمعیت، ظرفیت و برخورداری و محرومیت شهرستان‌ها مورد نظر قرار دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با اشاره به اعتبارات عمرانی استان بوشهر بیان کرد: امسال در مجموع 4 هزار و 600 میلیارد ریال شامل 3 هزار و 570 میلیارد ریال از محل اعتبارات نفت، بیش از یک‌هزار و 770 میلیارد ریال هم از محل اعتبارات ماده 180 تخصیص یافته است که بر اساس شاخص‌های تعیین شده بین شهرستان‌های استان بوشهر توزیع می‌شود.
عوض‌پور با بیان اینکه جلسات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌های استان بوشهر از روز شنبه هفته آینده تشکیل می‌شود خاطر نشان کرد: این جلسات از شهرستان‌های جنوب استان آغاز می‌شود که تلاش می‌شود در 10 شهرستان استان بوشهر بر اساس برنامه زمان‌بندی اعتبارات عمرانی توزیع و ابلاغ شود.