جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۴۵ درصد محصول گندم استان بوشهر برداشت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۵ درصد محصول گندم استان بوشهر برداشت شد

۴۵ درصد محصول گندم استان بوشهر برداشت شد

۴۵ درصد محصول گندم استان بوشهر برداشت شد

 

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: برداشت گندم در استان بوشهر از ۱۰ فروردین آغاز شده و تاکنون بیش از ۴۵ درصد محصول به میزان ۳۵ هزار و ۵۰۰ تن برداشت شده است.

خسرو عمرانی با بیان اینکه برداشت گندم از 95 هزار هکتار اراضی استان بوشهر از 10 فروردین آغاز شده است اظهار داشت: از این میزان اراضی 78 هزار و 500 هکتار دیم و 16 هزار و 500 تن از مزارع گندم استان بوشهر به شیوه آبی کشت شده است.

وی از افزایش تولید 2 برابری گندم از اراضی استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: سال قبل 43 هزار تن گندم از اراضی استان بوشهر برداشت شد که پیش بینی می‌شود امسال با افزایش 2 برابری به 85 هزار تن برسد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه فصل زارعی جاری بارش باران در استان بوشهر مطلوب بوده است افزود: به سبب بارش‌های مطلوب به ویژه در شمال استان بوشهر وضعیت تولید گندم در اراضی دیم و آبی مطلوب است.

عمرانی با اشاره به اینکه بیش از 45 درصد محصول گندم استان بوشهر برداشت شده است گفت: در برداشت گندم 480 کمباین مشارکت دارند که تاکنون 45 درصد محصول به میزان 35 هزار 500 تن برداشت شده است.

وی از نبود مرکز خرید در شهرستان‌های دیلم و گناوه خبرداد و بیان کرد: به سبب بارش‌های مطلوب محصول گندم‌کاران دیلمی و گناوه‌ای امسال بسیار مطلوب است بگونه‌ای که در این دو شهرستان 30 هزار تن گندم تولید می‌شود که به سبب نبود مرکز خرید در این دو شهرستان، گندم‌کاران محصول خود را به مراکز خرید گندم در استان خوزستان در زیدون تحویل می‌دهند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر از بیمه محصولات کشاورزی در بخش گندم خبرداد و بیان کرد: از 87 هزار و 500 هکتار اراضی گندم دیم استان بوشهر 10 هزار هکتار و اراضی آبی 400 هکتار تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی استان بوشهر قرار دارد.

عمرانی با اشاره به قیمت خرید گندم در استان بوشهر خاطر نشان کرد: قیمت خرید گندم معمولی هر کیلوگرم 12 هزار و 705 ریال و گندم دوروم 13 هزار و 68 ریال  از کشاورزان خریداری می‌شود.