جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

۴۲ درصد از جمعیت استان بوشهر دارای کارت هوشمند ملی شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۲ درصد از جمعیت استان بوشهر دارای کارت هوشمند ملی شدند

۴۲ درصد از جمعیت استان بوشهر دارای کارت هوشمند ملی شدند

۴۲ درصد از جمعیت استان بوشهر دارای کارت هوشمند ملی شدند

کیامرث صالحی‌نیا صبح امروز در نشست با کارشناسان اداره کل ثبت احوال استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم کارت ملی هوشمند در ارائه خدمات مطلوب به مردم اظهار داشت: برای تسریع در ارائه خدمات به مردم داشتن کارت ملی هوشمند امری مهم و ضروری است که در این راستا برای صدور این کارت امکانات لازم فراهم شده است.

وی با بیان اینکه اعتبار کارت‌های ملی اولیه تا پایان امسال تعیین شده  تاکید کرد: همگان باید برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر استقرار دولت الکترونیک در ادارات ثبت احوال استان بوشهر را نقش مهم در تسریع خدمات سجلی دانست و تصریح کرد: از سال 91 صدور کارت‌های ملی هوشمند در استان بوشهر آغاز شد و تمام مراکز ثبت احوال و دفاتر پست در این مهم همکاری و مشارکت می‌کنند.

وی، از صدور 337 هزار کارت ملی هوشمند در استان بوشهر خبرداد و افزود:  طی سه ماهه نخست امسال نیز تعداد17 هزار و 481 فقره درخواست در صدور کارت ملی هوشمند از هم استانی‌ها اخذ شده که در مجموع تا پایان خرداد ماه امسال تعداد درخواست‌های اخذ شده، به رقم 354 هزارو 624 درخواست رسیده است.

صالحی‌نیا با بیان اینکه حدود 42 درصد جمعیت استان بوشهر کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند تصریح کرد: حدود 42 درصد جمعیت استان بوشهر به تعداد 337 هزارو 143 فقره کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند.

وی، جمعیت واجد شرایط  استان بوشهر برای دریافت کارت هوشمند ملی را  835 هزار و 604 نفر دانست و افزود: این در حالی است که تاکنون قریب به42 درصد از این افراد برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کرده و 480 هزار و 980 نفر دیگر باقیمانده است.

صالحی‌نیا با اشاره به فراخوان دریافت کارت هوشمند ملی برای دارندگان کارتهای قدیمی سالهای 1380 تا 1389 اظهار کرد: با تدابیری که در این خصوص اندیشیده شده است، سهولت و سرعت اخذ درخواست کارت هوشمند ملی در دستور کار تمامی ادارات و دفاتر پست و پیشخوان قرار گرفته که به همین منظور تعداد 48 ایستگاه در سراسر استان به این امر اختصاص یافته است.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر بیان کرد: بر اساس مصوبه هیئت وزیران اعتبار کارت‌های ملی سابق صرفاً تا پایان  امسال است و پس از آن فاقد اعتبار می‌شود   و کارتهای هوشمند ملی ملاک ارائه خدمات است.

وی تاکید کرد:  کسانیکه تاکنون برای دریافت کارت هوشمند اقدام نکرده‌اند در فرصت باقی مانده با مراجعه به سایت ncr.ir نسبت به ثبت نام و گرفتن کارت اقدام کنند تا برای دریافت خدمات از دستگاه‌های مختلف دچار مشکل نشوند.