سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۴۰۰

۴۲۰ میلیارد ریال در ساخت کمربندی کنگان سرمایه‌گذاری می‌شود - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

۴۲۰ میلیارد ریال در ساخت کمربندی کنگان سرمایه‌گذاری می‌شود

فرماندار کنگان گفت: کمربندی کنگان نقش مهمی در کاهش ترافیک بزرگراه کنگان به بوشهر دارد که برای اجرای این پروژه ۳۱ کیلومتری ۴۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌شود.

۴۲۰ میلیارد ریال در ساخت کمربندی کنگان سرمایه‌گذاری می‌شود

 

 عبدالنبی یوسفی در بازدید از روند اجرایی طرح‌های شهرستان کنگان با اشاره به اجرای طرح زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال کنگان اظهار داشت: زمین چمن مصنوعی به مساحت 450 مترمربع وبا اعتبار سه میلیارد 600 میلیون ریال اجرا شده که امسال افتتاح می‌شود.
وی با اشاره به اجرای بوستان خلیج فارس کنگان افزود: این بوستان که از محل اعتبارات تملک دارایی اجرا شده دارای 12 هزار و 452 متر مربع مساحت است که برای اجرای آن 8.9 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.
فرماندار کنگان با اشاره به تجهیز  و توسعه بیمارستان کنگان گفت: یکی از مطالبات مردم کنگان توسعه و تجهیز بیمارستان این شهر  است که اکنون طرح تجهیز بیمارستان کنگان به امکانات ام.آر.آی با اعتبار 90 میلیارد ریال اجرایی شد و هم اکنون  آماده بهره‌برداری است.
 یوسفی با اشاره به تکمیل سالن ورزشی کنگان خاطرنشان کرد: سالن 1500 نفری ورزش جوانان شهرستان کنگان به مساحت 32 هزار متر مربع  با اعتبار 150 میلیارد ریال ساخته شده که امسال تکمیل و افتتاح می‌شود.
وی با اشاره به در مدار بودن طرح آب‌شیرین‌کن کنگان گفت: این طرح در کنار ساحل خلیج فارس در زمینی به مساحت 11 هزار و 500 متر مربع با مشارکت بخش خصوصی اجرایی شده که اکنون با ظرفیت روزانه 10 هزار متر مکعب آب آشامیدنی در مدار تولید است.
 فرماندار کنگان با اشاره به اجرای کمربندی کنگان تصریح کرد: این طرح که یکی از مطالبات مردم است نقش مهمی در کاهش تصادفات و ترافیک شهرستان کنگان دارد که اکنون پیشرفت 75 درصدی دارد.
یوسفی با اشاره به اینکه این کمربندی با تزریق اعتبارات لازم امسال تکمیل می‌شود افزود: اجرای کمربندی کنگان به طول 31 کیلومتر با اعتبارات وزارت نفت اجرایی شده که در صورت تامین اعتبار تا پایان امسال تکمیل می‌شود.
وی اعتبار اولیه پروژه را 420 میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: با تخصیص جدید 10 میلیارد تومانی، اعتبار تخصیص یافته به این پروژه تاکنون به 300 میلیارد ریال می‌رسد.
فرماندار کنگان  بیان کرد: پروژه احداث کمربندی کنگان از مصوبات دولت نهم بوده که قرارداد آن در اواخر سال 1389 منعقد شده است.
یوسفی با اشاره به اجرای مصلی نماز جمعه کنگان خاطرنشان کرد: مصلی جمعه کنگان به مساحت 11 هزار متر و با اعتبار 70 میلیارد ریال اجرایی شده که تاکنون 2 فاز آن به بهره‌برداری رسیده است.