جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۴۲۰ میلیارد تومان در حوزه ارتباطات استان بوشهر سرمایه‌گذاری شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۲۰ میلیارد تومان در حوزه ارتباطات استان بوشهر سرمایه‌گذاری شد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: در ۳.۵ سال گذشته افزون بر ۴۲۰ میلیارد تومان در حوزه ارتباطات استان بوشهر هزینه شد و این در حالی است که تا ۳ ماه آینده ۱۱۰ میلیارد تومان دیگر در این حوزه سرمایه‌گذاری می‌شود.

۴۲۰ میلیارد تومان در حوزه ارتباطات استان بوشهر سرمایه‌گذاری شد

 

 
 علی سملیان در نشست با خبرنگاران، با اشاره به افزایش ظرفیت شبکه انتقال اظهار داشت: ظرفیت شبکه انتقال ارتباطات در استان بوشهر از 59.8  E1 در سال 1392 با افزایش 3.3 برابری اکنون به 200 E1 رسیده است.
وی از اجرای 3هزار و 500 کیلومتر فیبرنوری در استان بوشهر خبر داد و گفت: با افزایش 60 درصدی شبکه فیبر نوری این شبکه از 2 هزار و 260 کیلومتر به بیش از 3 هزار و 578 کیلومتر رسید.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر افزایش زیرساخت‌ها را با هدف اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: اکنون سرعت انتقال داده تا چهار مگابایت بر ثانیه افزایش یافته است.
سملیان ظرفیت پنهای باند ورودی استان بوشهر را با افزایش 9 برابری نسبت به 3.5 سال قبل دانست و افزود: تعداد شهرهای دارای نسل سوم تلفن همراه 28 و نسل چهارم تلفن همراه 11 شهر در استان بوشهر است.
وی از افزایش 4.4 برابری اینترنت روستاهای استان بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: سال 92 حدود 40 روستای استان بوشهر دارای اینترنت بودند که با افزایش 4.4 برابری امسال به 175 روستا رسیده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با اشاره به افزایش 4 برابری کاربران اینترنت در استان بوشهر بیان کرد: در سال 92 بیش از 125 هزار کاربر اینترنت در استان بوشهر وجود داشت که اکنون با افزایش 4 برابری به 525 هزار کاربر رسیده است.
سملیان با اشاره به میزان سرمایه‌گذاری در 3.5 سال گذشته تصریح کرد: در 3.5 سال گذشته افزون بر 420 میلیارد تومان در حوزه ارتباطات استان بوشهر هزینه شد و این در حالی است که تا 3 ماه آینده 110 میلیارد تومان دیگر در این حوزه سرمایه‌گذاری می‌شود.
وی با بیان اینکه در سفر وزیر ارتباطات و فناوری به استان بوشهر 246 میلیارد تومان پروژه افتتاح شد گفت: استان بوشهر جز 4 استان برتر در کشور برای توزیع کننده خدمات اینترنت با کیفیت بالا است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از افزایش سرعت اینترنت در روستاهای استان بوشهر خبرداد و گفت: تا 4.5 ماه آینده سرعت اینترنت در روستاهای استان بوشهر افزایش می‌یابد.
سملیان از راه‌اندازی تلفن گویای 195 برای شکایات ارتباطی خبرداد و خاطرنشان کرد: تلفن گویای 195 امکان ارائه مطالبات و شکایات مردمی از وضعیت ارتباطات و ارائه‌کنندگان خدمات و اپراتورها را فراهم می‌کند و ما از این طریق پیگیری‌های لازم برای پاسخگویی به مطالبات مردم استان بوشهر انجام می‌دهیم.