جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

۴۱ میلیارد ریال برای احیاء بافت تاریخی بوشهر اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۱ میلیارد ریال برای احیاء بافت تاریخی بوشهر اختصاص یافت

۴۱ میلیارد ریال برای احیاء بافت تاریخی بوشهر اختصاص یافت

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر گفت: برای احیاء بافت تاریخی بوشهر ۴۱ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت که تاکنون ۸ میلیارد ریال آن پرداخت شده است

 نصرالله اسدی در نشست شورای شهر بوشهر با تاکید بر تسریع در اجرای طرح‌های عمران شهری اظهار داشت:  بافت تاریخی بوشهری یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های گردشگری این شهر است که باید در احیا آن تسریع شود.
وی با بیان اینکه بافت تاریخی بوشهر دارای قدمتی افزون بر 2 قرن است افزود: احیا این بافت در همه عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، تجاری و گردشگری حائز اهمیت است که باید در اولویت قرار گیرد.
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر از  اختصاص 41 میلیارد ریال برای احیا بافت تاریخی بوشهر خبرداد و تصریح کرد: برای احیا بافت تاریخی بوشهر 41 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت که تاکنون 8 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
اسدی از شهردار  بوشهر خواست علت کند اجرا شدن طرح‌های تدوین شده در بافت تاریخی بوشهر تشریح کند.
رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر نیز با تاکید بر تسریع در تکمیل پروژه شهربازی بوشهر افزود:  احداث شهربازی دومین پروژه اولویت‌دار شهرداری بوشهر است که امیدواریم با تحقق وعده سرمایه‌گذار تا پایان سال تکمیل شود.
عبدالخالق برزگرزاده با بیان اینکه تاکنون به سبب برخی مشکلات این پروژه تاخیر شده تاکید کرد: امیدواریم دیگر شاهد چنین تاخیری نباشیم و طرفین قرارداد بجد برای افتتاح پروژه تا پایان سال در بوشهر تلاش کنند.
عضو شورای شهر بوشهر با بیان اینکه بر اساس تعهدات سرمایه‌گذار در تکمیل شهربازی بوشهر باید تسریع شود افزود:  هر چند سرمایه‌گذار  بر تکمیل این پروژه در موعد مقرر تاکید دارند ولی با این حال برخی از این تعهدات عملی نشده است و باید زمینه اجرای آن فراهم شود.
الهام بارگاهی با اشاره به اینکه پرداخت هزینه‌ها به سرمایه‌گذار در هفت مرحله است تصریح کرد:  تاکنون با پرداخت چهار مرحله ای 22 میلیارد و 760 میلیون ریال آن پرداخت شده است.
شهردار بوشهر نیز با تاکید بر مشارکت همه جانبه با سرمایه‌گذار شهر بازی بوشهر افزود: محقق نشدن بودجه شهرداری بوشهر سبب شده تا اجرای برخی از پروژه‌ها از جمله چرخ و فلک با مشکل  مواجه شود.
غلامعلی میگلی‌نژاد با تاکید براین نکته که بدهی‌های شهرداری در اولویت پرداخت قرار دارد گفت: وقتی سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر 25 میلیارد ریال بدهی مالیاتی دارد و هر روز جریمه کرد به آن افزوده می‌شود، تامین این هزینه بر تامین اعتبار چرخ و فلک در اولویت است.
 رئیس انجمن شهربازی‌های کشور نیز با بیان اینکه میزان سرمایه‌گذاری شهربازی بوشهر افزون بر 18 میلیارد ریال برآورد می‌شود گفت: میزان سرمایه‌گذاری برای نصب پنج دستگاه شهربازی بوشهر 18 میلیارد ریال است که با تامین  9 میلیارد ریال اعتبار اجرای این طرح آغاز شده است.
محمد مراد سلگی با بیان اینکه قطعات موردنیاز این چرخ و فلک تحت لیسانس اروپا و دارای استاندارد لازم  است افزود: در صورت تمایل شهرداری و شورای شهر بوشهر آمادگی داریم با مشارکت 60 درصدی سرمایه‌گذاری از سوی شهرداری و 40 درصدی این انجمن در اطراف این چرخ و فلک چند دستگاه دیگر نصب و راه‌اندازی شود.
وی تاکید کرد: پیش بینی می‌شود در صورت تامین اعتبار لازم چرخ و فلک شهربازی بوشهر تا پایان امسال راه‌اندازی شود.