جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

۴۰ هزار نهال در هفته منابع طبیعی در استان بوشهر توزیع شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۰ هزار نهال در هفته منابع طبیعی در استان بوشهر توزیع شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: در راستای توسعه ترویج فرهنگ درختکاری و حفاظت از جنگل‌ها و منابع طبیعی ۴۰ هزار اصله نهال جنگلی در استان بوشهر توزیع و کشت شد.

۴۰ هزار نهال در هفته منابع طبیعی در استان بوشهر توزیع شد

 

سهیل مهاجری در مراسم گرامیداشت هفته منابع طبیعی و کشت نهال‌های جنگلی در بوستان جنگلی بنه‌گز تنگستان با بیان اینکه مشارکت مردم در طرح‌های جنگل‌کاری و منابع طبیعی از رویکردهای مهم اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر است اظهار داشت: امسال هفته منابع طبیعی با شعار همیار طبیعت باشیم آغاز شده است.
وی با بیان اینکه در این هفته برنامه‌های متنوعی اجرا می‌شود افزود: با توجه به اتفاقات زیست محیطی که در خوزستان پیش آمده زنگ خطری برای استان بوشهر برای اجرای طرح‌های مقابله با بیابان‌زایی است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از توزیع 40 هزار نهال در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: در راستای توسعه ترویج فرهنگ درختکاری و حفاظت از جنگل‌ها و منابع طبیعی 40 هزار اصله نهال جنگلی در استان بوشهر توزیع و کشت شد.
مهاجری با تاکید بر مقابله با بیابان‌زایی در استان بوشهر تصریح کرد: در این راستا کاشت نهال با مشارکت سمن‌ها، مردم و دستگاه‌های مختلف در استان بوشهر اجرایی شده است.
وی با تاکید بر افزایش مشارکت مردم در طرح‌های جنگل‌کاری و بیان‌زدایی گفت: در این راستا طرح مدیریت جامع حوزه آبخیزداری و ترسیب کربن در استان بوشهر تدوین و اجرایی شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با بیان اینکه کشت گیاهان اقتصادی  از برنامه‌های مهم  در استان بوشهر است تصریح کرد: گونه‌‌هایی برای جنگل‌کاری و بیابان‌زدایی انتخاب می‌شود که در معیشت مردم روستاها تاثیرگذار باشد.
در این مراسم چند نهال جنگلی در بوستان جنگلی بنه‌گز تنگستان با حضور استاندار بوشهر، دانش‌آموزان و سایر قشرهای مردم کشت شد.