سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

۴۰ هزار تن رطب از نخلستان‌های استان بوشهر برداشت شد‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۰ هزار تن رطب از نخلستان‌های استان بوشهر برداشت شد‌

مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر گفت: از زمان فصل برداشت رطب تا‌کنون بیش از ۴۰هزار تن محصول از نخلستان‌های استان بوشهر برداشت شده است.

۴۰ هزار تن رطب از نخلستان‌های استان بوشهر برداشت شد‌

 

حمزه عباسی پوربحرانی در نشست با باغداران استان بوشهر با تاکید بر توجه به شیوه‌های آبرسانی نوین اظهار داشت: تنها راه نجات از بحران کم‌آبی در اراضی نخستانی استان بوشهر بهره‌برداری از شیوه‌های نوین آبیاری است.
وی با بیان اینکه شیوه جدید آبیاری در اراضی نخلستانی آب‌پخش تکمیل شده تصریح کرد: 170 هکتار از اراضی نخستان آب‌پخش دشتستان تحت پوشش طرح آبیاری نوین قرار گرفتند که با اجرای این طرح مشکل کم‌آبی نخل‌داران برطف شده است.
‌مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر با اشاره به  برداشت رطب از نخلستان‌های استان بوشهر تصریح کرد: از زمان فصل برداشت رطب تاکنون بیش از 40هزار تن محصول از نخلستان‌های استان بوشهر برداشت شده است.
وی از افزایش برداشت رطب از نخلستان‌های استان بوشهر خبرداد و افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال 41 هزار تن رطب از نخلستان‌های استان برداشت شود که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
عباسی پور بحرانی اظهار داشت: ارقام رطب تولیدی استان بوشهر، کبکاب، استعمران و شکر به بازارهای سراسر ایران از جمله  استان‌های پر جمعیت مثل فارس، تهران، مشهد و آذربایجان صادر می‌شود.
وی شهرستان‌های دشتستان و تنگستان را از مناطق مهم تولید خرمای استان بوشهر دانست و عنوان کرد: مقدار زیادی از تولیدات رطب برای مصرف ماه مبارک رمضان ذخیره سازی می‌شود.
مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه برداشت رطب  رو به پایان است افزود: برداشت خرما آغاز شده که پیش بینی می‌شود بیش از سال قبل محصول برداشت شود.