سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

۴۰ سینمای کودک در کشور راه‌اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۰ سینمای کودک در کشور راه‌اندازی شد

۴۰ سینمای کودک در کشور راه‌اندازی شد

علیرضا حاجیان‌زاده  صبح امروز در نشست با استاندار بوشهر با اشاره به فعالیت کتابخانه سیار کانون در کشور اظهار داشت: این کتابخانه هر 15 روز یکبار به مناطق مختلف روستایی کشور اعزام می‌شوند  و برنامه‌های متنوعی اجرا می‌کنند.

وی از افزایش واحد سیار کتابخانه کانون در مناطق مختلف کشور خبر داد و تصریح کرد: تعداد کتابخانه‌های سیار کانون از 85 کتابخانه به 170 کتابخانه در 3 سال اخیر رسیده است.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور با بیان اینکه اجرای برنامه‌های متنوع کانون با اولویت مناطق محروم در فعالیت‌های کانون است، خاطر نشان کرد: به منظور حمایت از کودکان نابینا، ناشنوا و معلول، مراکز فراگیر کانون در کشور راه‌اندازی شده که یکی از این مراکز هم در بوشهر ایجاد شده است.

حاجیان‌زاده با اشاره به راه‌اندازی 29 مرکز فراگیر کانون ویژه نابینایان، ناشنوایان و معلولان، اظهار داشت: این اقدام کانون برای عدالت آموزشی در سطح کشور انجام شده است.

وی از ایجاد 40 سینمای کودک در مناطق مختلف کشور خبرداد و  افزود: با توجه به اینکه موضوع سینمای کودک در کشور مغفول مانده بود توجه به سینمای کودک برنامه جدی کانون است و تاکنون 40 سینمای کودک با ظرفیت میانگین 150 تا 200 نفره در کشور راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور، یکی  دیگر از برنامه‌های کانون را ساخت فیلم با موضوع کودکان دانست و تاکید کرد:هرچند سینمای کانون نوپاست اما استقبال خوبی از سوی تهیه کنندگان و کارگردانان برای ساخت فیلم در کانون صورت گرفته است

حاجیان‌زاده با بیان اینکه در حوزه فضای مجازی پرتال کودک و نوجوان راه اندازی شده خاطر نشان کرد:  یکی دیگر از برنامه‌های این کانون ایجاد کانون زبان است که تاکنون آموزش 7 زبان زنده دنیا در این کانون  فعالیت آنها آغاز و قراردادی هم با آموزش و پرورش در این زمینه منعقد شده است.

وی با قدردانی از حمایت‌های استاندار بوشهر از فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: کانون پرورش فکری ریاست شورای استانداردسازی اسباب بازی در کشور را هم دارد  و در این زمینه کار استاندارد سازی تولید و واردات اسباب بازی را دنبال می‌کند.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، راه اندازی موزه تاریخ را از دیگر برنامه‌های کانون  دانست و تصریح کرد: در این موزه، به صورت سمعی و بصری دوره‌های تاریخی برای کودکان آموزش داده می‌شود.