جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۴۰ درصد میگوی دریایی کشور در استان بوشهر صید می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۴۰ درصد میگوی دریایی کشور در استان بوشهر صید می‌شود

معاون صید و بنادر ماهیگیری استان بوشهر گفت: گشت دریایی برای تعیین زمان صید میگو در آبهای استان بوشهر آغاز شد و این در حالی است که ۴۰ درصد میگوی کشور در استان بوشهر صید می‌شود.

۴۰ درصد میگوی دریایی کشور در استان بوشهر صید می‌شود

 

مهدی آهنگرمقدم  با بیان اینکه فصل صید میگو در آبهای استان بوشهر بزودی تعیین شده می‌شود اظهار داشت: برای تعیین زمان صید میگو در آبهای خلیج فارس استان بوشهر گشت دریایی تحقیقاتی فعالیت خود را آغاز کرد.
وی با بیان اینکه 70 درصد جمعیت میگوی صیدگاه‌ها باید در زمان شروع صید دارای طولی بیش از 12 سانتی متر باشند گفت: این گشت در مناطق جزیره شمالی و هلیله در شهرستان بوشهر، روستاهای باشی و رستمی در تنگستان و منطقه نخیلو و مطاف در دیر انجام می‌شود.
معاون شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه 40 درصد میگوی کشور در استان بوشهر صید می‌شود افزود: 65 درصد ذخایر میگوی این استان را گونه ببری سبز که بهترین گونه‌های میگوی خلیج فارس است، شامل می‌شود.
آهنگر مقدم با بیان اینکه سال قبل یک‌هزار و337 تن میگو در استان بوشهر صید شد تصریح کرد: میگوی صید شده در استان بوشهرعلاوه بر مصرف در استان به دیگر استانها و خارج از کشور صادر می‌شود.
وی با بیان اینکه میانگین صید میگو در استان بوشهرسالانه بین یک‌هزار و 300 تا یکهزار و 500 تن است افزود: همه ساله حدود 10هزار صیاد در عملیات صید میگو در آبهای استان بوشهر فعالیت می‌کنند.
معاون شیلات استان بوشهر با بیان اینکه 36 مرکز تخلیه آبزیان در استان بوشهر وجود دارد افزود: 22 بندر صیادی در استان بوشهر امکانات و تجهیزات لازم برای ارائه خدمات به صیادان  فعال است.